İrlanda Derbisi’ni WESTOVER kazandı…

25 Haziran 2022 Cumartesi günü Curragh Hipodromu’nda gerçekleştirilen İrlanda Derbisi’ni Juddmonte Harası’nın sahibi olduğu ve Ralph Beckett’in antrene ettiği Westover (Frankel – Mirabilis, Lear Fan) jokeyi Colin Keane ile kazandı.

2400 metre çim pistte gerçekleştirilen derbide 3 yaşlı 8 tay start aldı. Koşuda ikinciliği Piz Badile (Ulysses) elde ederken, French Claim (French Fifteen) üçüncü, Epsom Oaks galibi dişi tay Tuesday (Galileo) ise dördüncü oldu.

Westover

5 Ağustos 2021 günü İngiltere-Sandown Park’ta kariyerine kazanarak başlayan Westover, bu yıla da Nisan ayında yine Sandown’da G3 koşu kazanarak başlamıştı. Son startında G1 Epsom Derby’den üçüncülükle ayrılan tay, G1 Irish Derby ile birlikte kariyerinin 6. startında 3. birinciliğine ulaşmış oldu.

News Reporter

4 thoughts on “İrlanda Derbisi’ni WESTOVER kazandı…

 1. Frankel’in 23uncu Gr 1 galibi tayi olmustur Westover.

  Turkiye’den 2014 yilinda Frankel’e Asim icin ilk kisragi Selman Tasbek ve Partners gondermisti.Bugune dek sadece 2 Turk ekuri/yetistirici’nin Frankel’e asim icin kisraklari kabul edilmistir.

  1. Sizlere birşey sormak istiyorum.Bizim ülkeden de yurt dışında iyi aygırlara aşım yapan kısraklar var fakat ; uluslararası çapta atlarımız çıkmıyor bunun nedeni
   kısrak familyalarının kalitesiz oluşumu yoksa yetiştiricilik teknikleriyle ilgili ciddi farklar mı var ? Ben bu sektöre girmek üzere olan birisiyim bilginiz var ise paylaşabilir misiniz ? Teşekkür ederim

   1. Sevgili Sümen; kısrak familyalari bence etkili ancak bir kaç sonraki etken, biz palet yem vermeyi, ithal yulaf vermeyi yetiştiricilik zannediyoruz. Sahadaki tayların çoğu çim kokusunu ilk defa şartli1 yarışlarda alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir