İrlanda ve İngiltere’de yılın ilk tay yarışları koşuldu…

» İrlanda ve İngiltere’de yılın ilk tay yarışları koşuldu…

Avrupa yarışçılığının beşiği İngiltere’de yılın 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus ilk yarışı 26 Mart 2022 Cumartesi günü Doncaster pistinde koşuldu.

1000 metre çim pistte koşulan ve birincilik ikramiyesi 6.000 £ olan mücadeleyi, Richard Hannon’ın antrene ettiği Persian Force (2y ae Mehmas – Vida Amorosa, Lope De Vega) jokeyi Rossa Ryan ile kazandı.

12 tayın start aldığı mücadelede 0’59”50’lik derecesi ile birinciliğe uzanan Persian Force’un arkasında ikinciliği Primrose Ridge (Aclaim), üçüncülüğü Jiffy Boy (Mondialiste), dördüncülüğü ise Mascapone (Massaat) elde etti.

Persian Force (Rossa Ryan)

Öte yandan Avrupa’nın bir diğer önemli yarış ve yetiştiricilik ülkesi İrlanda’da da ilk tay yarışı yapıldı. İngiltere ile aynı gün ünlü Curragh pistinde gerçekleşen 1000 metre çim pistteki maiden koşuyu, Mrs John Harrington’un antrene ettiği ve babasının ilk koşan ve kazanan tayı olmayı başaran Ocean Quest (2y ad Sioux Nation – Gold Zain, Aqlaam) jokeyi Shane Foley ile 1’05”27’lik bir derece gerçekleştirerek kazandı.

9 Tayın start aldığı koşuda ikinciliği Forcefull Speed (New Bay), üçüncülüğü Midnight Toker (Acclamation), dördüncülüğü ise Finsceal Go Deo (Kingman) elde ettiler.

Ocean Quest (Shane Foley)

 News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.