ISKRA ve Sihirbaz’dan müthiş finiş!

İstanbul Veliefendi Hipodromunda 7 Eylül 2019 Cumartesi akşamı başlayan Uluslararası Yarış Festivalinin ilk Grup mücadelesi olan 3 ve yukarı yaşlı Dişi İngiliz atlarına mahsus G3/D İstanbul Koşusu’nu, Mustafa Ülkan Delikan’ın sahibi, Lindum Partnership’in yetiştiricisi ve Dinçer Sevgili’nin antrenörü olduğu Iskra (6y dk Mount Nelson – Euro Empire, Bartok), jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

Irish Girl’ün koşudan çıkartılması neticesinde 6 safkanın katılımı ile 1600 metre çim pistte koşulan 238.000 TL birincilik ikramiyeli koşu, uzun süre unutulmayacak harika bir finiş mücadelesine sahne oldu. Son virajı koşudaki tek misafir safkan Tangra’nın önünde 5’inci sırada dönen Iskra, önde erken tutuşan rakiplerine usta jokeyi ile cezayı kesti ve aynaya yakın koşuya hakim olup bir baş farkıyla son gülen isim oldu. Halis Karataş santim santim bindiği safkanı ile bu önemli koşuda ustalığını bir kere daha konuşturdu.

Iskra (Halis Karataş)

7 yaşında yılın flaş jokeyi Gökhan Kocakaya ile bir yıl aradan sonra ikinci kez bir araya gelen Tatvan İncisi, çok iyi koştuğu ve kazanmaya oldukça yaklaştığı mücadeleden başarılı bir ikincilikle ayrılırken, bir ara iç kulvardan yaptığı ataklarla etkili olacağı izlenimi veren Miss Helin, adeta saman alevi gibi parlayıp sönen sprinti ile koşuyu öndeki ikilinin 1 boy arkasında üçüncü tamamladı. 93.Gazi Koşusu galibi The Last Romance tek 3 yaşlı olarak girdiği mücadeleden 4.5 boy geride dördüncülükle ayrılırken bir öndeki koşusunda olduğu gibi bugün de beklentileri karşılayamadı. Misafir safkan Tangra mücadeleyi en geride tamamladı.

23’üncü startında 10’uncu kez finiş çizgisini önde geçen Iskra, kariyerinin 4’üncü Grup koşu galibiyetine imza attığı mücadelede 1600 metre çim pistteki 3’üncü birinciliğini elde ederken, kazancını da 1.417.783 TL’ye yükseltti.

Istanbul Koşusu Kupa Töreni 2019
News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir