İstanbul ve Adana’dan sonra Kocaeli’nde vizyonda!

5 Mart 2021 Cuma günü Kocaeli Kartepe Hipodromunda 1800 metre kum pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus A3 İzmit Koşusunu, Sabri Aksu’nun sahibi, Eray Hazar’ın yetiştiricisi ve Süleyman Onay’ın antrenörü olduğu Cagner (3y de Victory Gallop – Caminando, Mountain Cat), jokeyi Müslüm Çelik ile kazandı.

6 safkanın katıldığı mücadelede startla birlikte koşunun liderliği alan Cagner, Adana’da kazandığı son yarışında olduğu gibi karşı düzlükte rakipleri ile arasındaki farkı açıp son düzlüğe de lider çıktı ve finişe kadar olan mesafede temposunu hiç düşürmeden 10 boy farkla ve 1’53”68’lik rekor derece ile birinciliğe uzanan isim oldu.

Koşuda ikinciliği Sea Breeze (Invincible Son) elde ederken, mücadeleden İzmir Çocuğu (Yonaguska) üçüncü, Chairman (Mendip) dördüncü, Hyper Loop (Captain Rio) ise beşinci olarak ayrıldılar.

Cagner (Müslüm Çelik)

Son 3 yarışında 19 boy ara yaptı…

Yarış yaşamının 7’inci startında 3’üncü birinciliğini elde eden Cagner, ilk birinciliğini 30 Aralık 2020 Çarşamba günü İstanbul’da 1400 metre sentetik pistte kazandığı maiden mücadele ile elde etmiş, ardından Adana’da pist çıktığı ilk yarış olan A3 mücadeleyi kazanarak tüm dikkatleri üzerine toplamıştı. G1 galibi Cooger’ın öz kardeşi olan erkek tay, İstanbul, Adana ve Kocaeli’nde üst üste çok kolay ve gösterişli kazandığı 3 yarışla yaz sezonu öncesi büyük ümit verdi.

Cagner (Müslüm Çelik)
News Reporter

1 thought on “İstanbul ve Adana’dan sonra Kocaeli’nde vizyonda!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir