İstanbul’a ilk kez geldi, hoş geldi…!

21 Eylül 2022 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1400 metre sentetik pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-7 Talha Dinçel koşusunu, Vehbi Hakan Keleş’in sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Sabit Eren’in yaptığı Bedestan (5y da Approve – Forest Edition, Pivotal) jokeyi Vedat Abiş ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Lex Tallionis (Three Valleys) elde ederken, Kayı Beyi (Dr Fong) üçüncü, Malkoçhan (Talip Han) dördüncü, King Fury (Win River Win) beşinci olarak pistten ayrıldı.

İstanbul’a ilk kez geldi, kazanarak döndü…

Yaz sezonuna Ankara kum pistinde kazandığı Şartlı-4 mücadele ile başlayan Bedestan, Mayıs ayından bu yana start aldığı 6 yarışın 4’ünü kazanırken, bir kez ikinci, bir kez de üçüncü olarak son derece istikrarlı bir performans sergiledi.

İstanbul’a ilk kez Talha Dinçel Koşusu için gelen ve aynı zamanda sentetik piste de ilk kez çıkan yetenekli safkan, formda jokeyi Vedat Abiş idaresinde startla birlikte aldığı liderliği bir daha hiçbir rakibine kaptırmadan aynaya kadar koruyup birinciliğe uzanırken aynı zamanda kariyerinin ilk Kısa Vade galibiyetini de elde etmiş oldu.

Lex Tallionis’in 1 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Bedestan liderliği aldı. İkinciliğe Grey Kurt girerken daha sonra Kayı Beyi ve Jack Sparrow sırası ile 1200-1000 startları geçildi. 800’de Bedestan az farkla lider, dışında Grey Kurt ikincilikte daha sonra Kayı Beyi, Jack Sparrow ve Kocavezir şeklinde 600 startı geçilip düzlüğe çıkıldı. 400’de temposunu arttıran Bedestan arka grupla arayı açmaya başladı. İkincilik mücadelesi Kayı Beyi, Malkoçhan, King Fury ve Lex Tallionis arasında sürerken 200’den sonra aldığı avansı koruyan Bedestan 3 boy farkla ve 1’24″19 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Bedestan (Vedat Abiş)News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir