İstanbul’da 1 safkanda Yasaklı Madde!

15 Temmuz 2020 Çarşamba günü İstanbul’da start aldığı Şartlı-4 koşuda 2’inci olan Binbir (6y ka Turbo – Dileyla) isimli safkanın, yasaklı Flufenamic Asid maddelesi ile koşturulduğu tespit edildiğinden koşulardan yasaklanmasına ve ilgilileri hakkında soruşturma açılmasına karar verildi.

Binbir (ikinci)
News Reporter

2 thoughts on “İstanbul’da 1 safkanda Yasaklı Madde!

  1. Acaba dopingli koşup yarış kazanan ve dopingli olduğu ortaya çıkmayan atlar var mı? Bunu hep merak etmişimdir. Ya da bu işi kılıfına uyduran ahbab çavuş ilişkisi içerisinde işini yürüten var mıdır. Çünkü bazen öyle atlar geliyor ki 5 6 yarış ilk 10a girememiş ve bu at bir anda yarış kazanıyor yüksek ganyanla ve o yarış sonrası yine kayboluyor piyasadan. Ve bu atları da takip ediyorum çoğunda doping çıkmıyor tekrar koşmaya devam ediyorlar. Bir enterasanlık var bu işleyişte; yoksa ben mi çok şüpheciyim acaba.

  2. Hiç bir Atın ilgilisi atının diskalifiye olmasını istemez. Tedavi amaçlı yapılan maddeler çıkıyor sosyal medyada şöyle bir algı var at dopingli çıktı parayı aldılar; tam tersi durum kimsenin cebine tek kuruş girmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir