İstanbul’da ilk, Sentetik pistte ilk…

17 Ekim 2021 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1500 metre sentetik pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus G1 Kanuni Sultan Süleyman Koşusunu, Deniz Kurtel’in sahibi, Karacabey Tarım İşletmesi’nin yetiştiricisi ve Haci Demir’in antrenörü olduğu Karamustafa (6y aa Caş – Akay, Bilgin), jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Oğuzboylu (Anka) elde ederken, mücadeleden Kardeşcan (Turbo) üçüncü, Aypars (Tümöz Bey) dördüncü, Mega Star (Turbo) ise beşinci olarak ayrıldı.

Kara Mustafa (Halis Karataş)Sentetik pistte ilk kez kazandı…

Yarış hayatının 23’üncü startında 7’inci birinciliğine imza atan Karamustafa, Kanuni Sultan Süleyman Koşusu ile sentetik pistteki ilk yarışını kazanırken aynı zamanda hem bu pistteki ilk G1 zaferine, hem de İstanbul’daki ilk galibiyetine de imza attı.

Geçen seneyi sadece bir birincilikle kapattıktan sonra bu sene 10’uncu startında 3’üncü kez finiş çizgisini önde geçen safkan, Halis Karataş ile bir araya geldiği 3’üncü koşudan da 2’inci kez birincilikle ayrıldı.

Startla birlikte grubun ortasında kendisine bir yer edinen Karamustafa, ilk 400 metre içerisinde en sondan bir önceki sıraya yerleşti. 800 ve 600 startlarını da Kervantay’ın önünde dokuzuncu sırada geçip son düzlüğe çıkan safkan, 400’den itibaren pistin dışına çıkarak yapmış olduğu etkili sprinti ile son 200’de rakiplerine hakim olup finiş çizgisini 1.5 boy farkla ve 1’38”95’lik derecesi ile önde geçti.

News Reporter

4 thoughts on “İstanbul’da ilk, Sentetik pistte ilk…

  1. Kariyerinin derken galiba sentetik kast ediliyor yoksa karamustafa tbmm kosusunu kazandi 2. Grup 1 galibiyeti oldu bu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir