İstanbul’un Jandarması ŞANVERDİ…

2 Haziran 2023 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1400 metre çim pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus Kv-8 İstanbul Jandarma koşusunu, Can Salih Tavukcu’nun sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Tuncay Yılmaz’ın yaptığı Şanverdi (6y aa Kaizbert – Bernasultan, Yalaz) jokeyi Vedat Abiş ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Lima (Gelibolu) elde ederken, Yetim Ali (Burukcan) üçüncü, Kayasel (Altaha) dördüncü, Kurtoba (Kaizbert) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

 Üst üste ikinci galibiyet…  

Yaz sezonuna sentetik pistte beşinci olduğu Şartlı-4 mücadele ile başlayan, ardından çim pistte Engelliler Haftası (Handikap 22) Koşusunu iyi bir derece ile kazanan Şanverdi, son koşularında birlikte olduğu jokeyi Vedat Abiş idaresinde koşuyu gerilerde takip edip düzlükten sonra en dıştan yaptığı etkili ataklarla kazanmayı başarırken üst üste ikinci birinciliğine imza atmış oldu.   

Toplu sayılabilecek bir çıkışla birlikte dış kulvardan atak yapan Yiğitbatuhan liderliği alırken ikinciliğe Yetim Ali girdi. Daha sonra Kayasel ve Kurtoba sırası ile 1200 startı geçildi. 1000’de Yiğitbatuhan liderliğini korurken yine ikincilikte Yetim Ali arkalarında Kayasel daha sonra Kurtoba ve Sancar şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Yiğitbatuhan az farkla Yetim Ali’nin önünde daha sonra Kayasel sırası ile düzlüğe çıkıldı. 400’de Yiğitbatuhan liderliğini korumaya çalışırken içinden Kayasel’in dışından Yetim Ali’nin atakları görüldü. 200’de bir ara Kayasel liderliği almışken en dıştan Şanverdi atağa kalktı. Sonlarda rakiplerine hakim olan Şanverdi yarım boy farkla ve 1’31”53 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir