İzmir’de Pist Değişikliği nedeniyle koşmayanlar var!

Çim pist ölçüm değerinin 5.4 (çok ağır) olmasından dolayı Komiserler Kurulu Kararı ile bugün gerçekleştirilecek İzmir yarışlarında Çim pist koşuları Kum piste alındı. Ayrıca, 5 ve 7.koşuların mesafesi 1600 metre olarak değiştirildi.

Bu arada pist değişikliği nedeniyle koşmayan atlar var.

5.Koşuda 2 numaralı Nestor, 11 numaralı Starry Night, 8 numaralı Casa Grande, 7 numaralı Wounded  ve 10 numaralı Miss Eleni

7.Koşuda 7 numaralı Praise ve 8 numaralı Red Luck

8.Koşuda 5 numaralı Fear Nothing koşmayacaklar.

Bu tip aldığımız istihbaratların sizleri yanıltmasını engellemek adına ‘Çıkan Atları’ ve Diğer değişiklikleri TJK’nın resmi internet sitesinden öğrenmeden ve bizim çıkabileceğini Gayrı Resmi olarak söylediğimiz atların son durumlarını kontrol etmeden lütfen kuponlarınızı yatırmayınız…

News Reporter

2 thoughts on “İzmir’de Pist Değişikliği nedeniyle koşmayanlar var!

  1. Hala aynı şeyler. Pist değişikliği. Kaç olunca değişir bu pist. Belli mi? Ne bileyim. Yani iki kova su dökülse değişir mi? Hortumla sulanirsa değişir mi? Yağmur değil dolu yağsa değişir mi? Çim pist ölçümü standart var mı? Varsa kaç? Yoksa niye yok?

    1. Pist yarış saatinde oldukça uygun durumdaydı. 09.45 teki ölçüm 5.5, 10.45 te yapılan ölçüm 5.4 idi. Saat 11.00 den itibaren havanın iyice ısınacağı ve 20C lik tamamen güneşli hava olacağı biliniyordu. İlk çim yarışı 15.30 da idi, biraz öngörü gerekiyordu.
      Bu herhangi bir gün değildi, 3 yaşlı İngilizler için ÇİMDE, İzmir’de yılın TEK GRUP yarışı idi. Aylardır bu yarışa hazırlanan atlar vardı, koşunun itibarı ve Gazi maratonunun bir gün önceki Tendürek ile birlikte başlangıcını teşkil eden klasik olması nedeniyle. Risk olduğunda zaten koşmayacak önemli Eküriler vardı, ama pist elverişliydi.
      Yarış saatinde çimlerde oturanlar bile mevcuttu bilindiği üzere…Kısmet değilmiş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir