JACK SPARROW uçtu geldi…

16 Temmuz 2021 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1200 metre çim pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-8 Atilla Özsoy Koşusunu, Volkan Yoncaağaç’ın sahibi ve yetiştiricisi, Ömer Güneli’nin ise antrenörü olduğu Jack Sparrow (5y da Mendip – Marshmallow,  Luxor), jokeyi Hışman Çizik ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Azmantor (Kaneko) elde ederken, mücadeleden Jettay (Luxor) üçüncü, Romolo (Approve) dördüncü, Çirçuz  (Kaneko) ise beşinci olarak ayrıldı.

Jack Sparrow (Hışman Çizik)

5’inci Kısa Vade galibiyeti…

Kariyerinin 41’inci startında 10’uncu birinciliğini elde eden Jack Sparrow, 5’inci Kısa Vade galibiyetine imza attığı Atilla Özsoy Koşusu ile kazancını da 1.7 milyon liraya yükseltti. Kum pistte bugüne dek hiç start almayan ve sentetik pistte 7 birinciliği bulunan başarılı safkan, çim pistte ise 10’uncu startında 3’üncü kez finiş çizgisini önde geçti. 


Ayağına çok çabuk safkanların süratli bir tempo ile başladıkları mücadelede bu tempoya hiç uymayan ve koşuyu en geride kabullenen Jack Sparrow, 6 safkanın start aldığı koşuda son virajı beşinci durumdaki Azmantor’un 3 boy arkasında en geri döndü.

400 direğini en sonuncu olarak geçen, son 200 geçilirken beşinciliğe sarkan safkan, bütünleştiği jokeyi ile bu metreden sonra adeta kanatlandı ve son 50’de rakiplerine hakim olup 1.5 boy farkla ve 1’09”75 gibi çok iyi bir derece ile birinciliğe uzanmasını bildi.

Jack Sparrow (Hışman Çizik)

 

News Reporter

2 thoughts on “JACK SPARROW uçtu geldi…

  1. Akın Sözen ne yapmaya çalıştı ,jettay dan numara almak istemek! koşuyu mahvetti…geçende Bursa’da tokacoglu caltepe faciası izledik..iki yarışa bir anlam veremedim..art niyetli taktikler mi acaba?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir