JAWINGER’den bu yılki ilk birincilik…

10 Eylül 2023 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2100 metre çim pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-8 M. Kaya Erkkul koşusunu, Tuğba Yücelenmiş’in sahibi olduğu, Saraçoğlu Hay. Tar. Gıd. İnş. Tur. Ltd. Şti. tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Nurullah Esen’in Jawinger (5y dg Smart Robin – Trace, Mountain Cat) jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Snellman (Win River Win) elde ederken, Victory Weapon (Victory Gallop) üçüncü, Luminescence (Utopia) dördüncü, Powership (Three Valleys) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Bu yılki ilk sınıf galibiyet…  

Bu yıl start aldığı koşularda istikrarlı performanslar sergilemesine rağmen bir türlü özlediği birinciliğe ulaşamayan Jawinger, daha önce iki kez birlikte olduğu jokeyi Gökhan Kocakaya idaresinde koşunun ilk metrelerini gerilerde takip etti. 1000’de önde kaçan Rotavatör’ün arkasına gelip düzlükten sonra ortadan yaptığı ataklarla liderliği alan ve sonlarda dışından gelen iki rakibinin ataklarına başarılı bir şekilde vererek kazanan safkan, böylelikle uzun süren birincilik hasretine de bir son vermiş oldu.

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir