JOE CLARKE Kupası DOLYA VOROVSKAYA’nın…

11 Eylül 2022 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1600 metre çim pistte koşulan 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-8 Joe Clarke koşusunu, Adil Mert Kaya’nın sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Tezcan Taşar’ın yaptığı Dolya Vorovskaya (2y de Lion Heart – Sars, Unaccounted For) jokeyi Vedat Abiş ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Zertas (Talip Han) elde ederken, Topsy Turvy (Scarface) üçüncü, Alycone (Scarface) dördüncü, Courts Angel (Powerscourt) beşinci olarak pistten ayrıldı.

İlk sınıf galibiyeti…

Ağustos başında sentetik pistte kazandığı Kv-7 M. Halim Celaloğlu koşusu sonrası katıldığı Kv-6 Gürkan H. Oker koşusu üçüncülüğü ile bu koşuya formda gelen Dolya Vorovskaya, önde giden rakibinin viraj üzerinde dışa sapmasından etkilenerek geriye düştüğü koşunun son metrelerinde tekrar gelerek formda jokeyi Vedat Abiş idaresinde kazanırken ilk sınıf koşu galibiyetine imza atmış oldu.

Toplu bir çıkışla birlikte atak yapan Alucard liderliği aldı. İkinciliğe Dolya Vorovskaya girerken daha sonra Zertas ve Courts Angel sırası ile 1400-1200 startları geçildi. 1000’de Alucard liderliğini korurken yine ikincilikte Dolya Vorovskaya vardı. Bu ikilinin arkasında Zertas ve Court Angel şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Alucard tehlikeli bir şekilde dışarıya doğru açılınca içerden gelen Zertas liderliği aldı. İkinciliğe Courts Angel girerken daha sonra Topsy Turvy, Alycone ve Dolya Vorovskaya sırası ile düzlüğe çıkıldı. 400’de Zertas liderliğini korumaya çalışırken dışından Topsy Turvy atağa kalktı. 200’de bu iki tayın mücadelesine en dış kulvardan Dolya Vorovskaya da katıldı. Son metrelerde dışardan gelen Dolya Vorovskaya rakiplerine hakim olarak 1 boy farkla ve 1’39″45 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Dolya Vorovskaya (Vedat Abiş)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir