Jokey ve Antrenör Montlarına Asgari Ücret İstisnası!
Onur Öztürk

Yarış Atı Binicileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Onur Öztürk, tüm jokeyleri ve antrenörleri ilgilendiren önemli bir haber paylaştı.

Derneğin Siyasi ve Hukuk işlerinden Sorumlu 1.Müşavir’i Yunus Taş önderliğinde yapılan çalışmalar neticesinde, Gelir İdaresi Başkanlığı ile yapılan görüşmeler sonrasında jokeylere ve antrenörlere ödenen montların 4.253 TL’ye isabet eden tutarı (Asgari ücretin vergisi) ile brüt asgari ücrete isabet eden damga vergisi tutarının (5.004 TL) vergiden istisna tutulacağı açıklandı.

Yunus Taş

Derneklerin asli görevlerinden biri olan ‘üyelerinin haklarının takibi ve korunması’ noktasında son derece önemli bir sorumluluk üstlenen ve bu sayede senede yaklaşık 2 milyon liraya yakın bir paranın jokeylerin ve antrenörlerin cebinde kalmasını sağlayan Yarış Atı Binicileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği‘ni ve profesyonel kadrolarını tebrik ediyoruz.

Alınan bilgiye göre Dernek söz konusu istisnaların 1 Ocak 2022 itibariyle işleme konulması konusunda Türkiye Jokey Kulübü ile antant kalmış. Hayırlı olsun…Yarış Atı Binicileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği
News Reporter

2 thoughts on “Jokey ve Antrenör Montlarına Asgari Ücret İstisnası!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.