Jokeylerden Adana Komiserler Kuruluna Dilekçe…

Aralarında Sadettin Boyraz, Gökhan Kocakaya, Özcan Yıldırım ve Ahmet Çelik gibi üst düzey jokeylerin de olduğu 25’in üzerinde jokey, Adana Yeşiloba Hipodromunda at bindikleri yarışların hemen bitiminde maruz kaldıkları sözlü ve fiziksel saldırıların önüne geçilmesi amacıyla Adana Komiserler Kuruluna bir dilekçe verdiler.

Söz konusu jokeyler verdikleri dilekçede; Koşu sonrası atları ile geldikleri alanda safkanların ilgilileri ya da hangi amaçla orada oldukları belli olmayan bazı kişiler tarafından, alınan sonuçlara da bağlı olarak sözlü ve fiziksel olarak saldırıya maruz kaldıklarını, son dönemde bunların sayısında ciddi bir artış olduğunu, bunun mutlaka önlenmesi gerektiğini, kendilerine karşı bu tarz davranışta bulunan atçıların, cezaların caydırıcı olması ve yarışseverlerin gözleri önünde cereyan eden bu tarz çirkin davranışların önüne geçilebilmesini sağlamak için gerekirse atlarına da ceza verilmesini istediklerini belirttiler.

 

News Reporter

6 thoughts on “Jokeylerden Adana Komiserler Kuruluna Dilekçe…

  1. Bu yeni olan bir şey değilki, yıllardır böyleydi Adana Hipodromunda kimsenin can güvenliği yok ki. Çatışmalar mı olmadı jokeyler mi dövülmedi.Tankla tüfekle bile girilecek bir Hipodrom.

    1. Kesinlikle katılıyorum, hiç unutmam Yağmurdereli start a girmemişti atı veteriner hekim raporuyla yarıştan çıkardılar bende hipodromdaydım, Yağmurdereli agf ydi, millete kuponu değiştirme fırsatı verilmeden yarıştan çıkarıldı yarış başladı S.Boyrazın bindiği at yarış kazandı sürpriz Di de hipodromda kıyamet koptu 1 saatten fazla uzun sürdü olaylar, padok alanına gelen atlara saldıranı mı ararsın yada kavgaya tutuşanımı ararsın, çevik kuvvet 1.5saat sonra geldi yarışlar 2 nci saatte başladı, evet, yarışsever jokey e hakaret ediyor antrenör hakaret ediyor ve kimse bişey diyemiyor, Tjk zaten miadını doldurmuş muhtemelen önümüzdeki 5 sene içerisinde öselleşebilir ozaman bu tarz olaylar olmaz.

  2. Hipodromda ciddiyet yok o yüzden bunlar oluyor. Adana hipodromu turkiyenin en kötü yönetimi olan hipodromdur.

  3. Kesinlikle ben jokeylere bu konuda hak veremicem yarissever haklı para verip oynuyor kardeş kardeşini yarış içinde geçmiyor efendim enseye basanmi atını gosterenmi ,atını cekenmi yeni jenerasyon jokeylerinde her türlü cambazlik var bu kadar tepki az bile

  4. Yarissever haklıdır jokeylerin savunulcak bı tarafı yoktur para veriyorlar karşılığı ihanet olmamalı kardeş kardeşe yarışı verir at gösterir ,kimi atı çeker ,kimi enseye basar eskiden böyle değildi yeni jenerasyon jokeyleri çok tehlikeli ve hiç samimi değil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir