Joseph O’Brien Kentucky Downs’ta…

İrlanda’lı ünlü antrenör Joseph O’Brien Saratoga hipodromundaki 3 atını 6 Eylül Salı günü Kentucky Downs’a getirdi ve Çarşamba sabahı Kentucky çim pistinde ilk antrenmanını yaptı. O’Brien’ın yardımcı antrenörlerinden biri olan Gary O’Connor Kentucky pistini çok beğendiklerini ve pistin İrlanda ile hemen hemen aynı olduğunu, çok benzediğini belirtti. O’Connor aynı zamanda Kentucky pistinin keskin bir ilk dönüşü olması nedeniyle İrlanda’daki Killarney pistine benzediğini söyledi.

Avrupa’nın en iyi ahırlarından birine sahip olan O’Brien ilk olarak 9 Eylül 2022 Çarşamba günü 2 yaşındaki dişi taylara ait olan 1600 metre mesafeli koşuda STAY LOST isimli safkanı koştu ve üçüncü oldu.  Diğer bir safkan olan RECKONING FORCE ise J.Rosario deklaresi ile kapanış günü olan 14 Eylül Çarşamba günü start alacak. 2 yaşlı tayların start aldığı 500.000 dolarlık Kentucky Downs Juvenile Mile Stakes koşusunda 10 tay kayıtlı.

Joseph O’Brien yaptığı açıklamada, Kentucky Downs’a daha fazla safkan ile katılım sağlayacağını ve son birkaç haftada Saratoga ve Belmont’ta gittikçe daha fazla safkanlarla katıldığını belirterek ‘gün geçtikçe Amerika’ya daha fazla safkan ile seyahat ediyoruz” dedi.

Haber: Hasret Delice

Joseph O’BrienNews Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir