JOSEPHINE’den ilk Kısa Vade birinciliği…

1 Temmuz 2022 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2100 metre çim pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz kısraklarına mahsus Kv-7 Fikret Kaya koşusunu, Tuğban İzzet Aksoy’un sahibi olduğu, Ali Duru ile Murat Azizoğlu tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Alper Tepebaşı’nın yaptığı Josephine (5y ak Luxor – Gloria, Mujtahid) aprantisi Erhan Aktuğ ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Peaky Blinders (Justenuffhumor) elde ederken, mücadeleden Water Lily (Native Khan) üçüncü, Aragona (Victory Gallop) dördüncü, Speedy Foot (Munnings) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Bu sezonki ilk galibiyeti…

Tatminkar yarışları sonrası ilk kez start aldığı aprantisi Erhan Aktuğ’un soğukkanlı binişi ve iyi zamanlaması ile kazanarak hem bu yılki ilk galibiyetini, hem de kariyerinin ilk Kısa Vade galibiyetini elde etmiş oldu.

Toplu sayılabilecek bir çıkışla birlikte iç kulvardan atak yapan Water Lily koşunun liderliğini aldı. İkincilikte Crafty Girl daha sonra Peaky Blinders ve Aragona sırası ile 1800 ve 1600 startları geçildi. 1400’de Water Lily liderliğini korurken yine ikincilikte Crafty Girl, daha sonra Aragona ve Peaky Blinders şeklinde 1200-1000 startları geçildi. 800’de az farkla Water Lily liderliğini korurken Crafty Girl yine ikincilikte hemen arkalarında Aragona ve Peaky Blinders daha sonra Şanlı Hilal şeklinde düzlüğe çıkıldı. 400 geçilirken şansızlık yaşayan Şanlı Hilal jokeyi ile birlikte devrilerek yarışı derecesiz tamamladı. Water Lily ve orta kulvardaki Peaky Blinders mücadelesine son 200’de dışlarından Josephine’de katıldı. Son metrelerde rakibi Peaky Blinders’a hakim olan Josephine yarım boy farkla ve 2’09″76’lık bitiriş derecesi ile kazanan safkan oldu.

Josephine (Erhan Aktuğ)News Reporter

4 thoughts on “JOSEPHINE’den ilk Kısa Vade birinciliği…

  1. Ne abisler bulunur ama aksoy ekurisini daha zor bulursun vedat efendi. Bu arada hem bu yarışta hem Ankarada bindiği yarışta son aksiyonlarda net faul yapıyor ama sen ceza almayasın diye eküri protesto çekmiyor.sen bu insanları bıraktın.umarim aklın basına gelmistir

  2. Vedat Abiş kardeşimizin yolu açık olsun bu yol inişli çıkışlı dır , kimin ne olacağını Allah bilir, önemli olan kimseye biat etmeden dik durup ayakta kalabilmektir. Bir ekuri olmaz ikincisi olur, sağlık olsun bu gün binmez yarın biner.

  3. YEMEK YEDİĞİN YERE YANLIŞ HAREKET YAPMA KARDEŞİM
    JOSEPHİNE GÜÇLÜ GELDİ DİRİ GELDİ SEN ATA YAKLAŞIYOSUN AYIP SENİ BU EKÜRÜ JOKEY YAPTI BAŞINI ÖNE EĞMEN LAZIM Bİ İZZET AKSOY FORMASI SENİ GEÇTİMİ NOLDU GAZİDE RAGE OF WİND BİNDİN ??? SONUÇ NE ? ERHAN YAVUZ MYSTICAL STORM BİNMEDİ SÖZ VERDİ DİYE …. JOKEY HERKEZ OLUR AMA KARAKTER Bİ KERE VARSA HEP VARDI HALİS ZORROYA BİNDİ SÖZ VERDİ NOLDU KURTELLER HATASINI ANLADI SONRA FİNAL DANCE VERDİLER GERİ BİZİM MİLLETİMİZDE ŞU VAR HEE BENİM ATIMA BİNMEDİ EKMEK YEMESİN JOKEYLİĞİNİ BİTİRELİM MALESEF Bİ İNSANIN DÜŞMESİNE SEVİNEN Bİ MİLLETİZ … ERHAN YAVUZ GELİBOLUN EĞERİNİ TUTTU GELİBOLU ORDAN YARIŞI KAZANDI TUTMASA ERHAN KAZANIRDI İKİNCİ OLMUŞTU … HERŞEY PARA DEĞİL SEN VEDAT ABİŞ İZZET AKSOYUN YANINA GİT ÖZRÜNÜ DİLE MERAK ETME BÜYÜK İNSANLAR BÜYÜKLÜK YAPAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir