JUNGLE MAN’den ETD’ye erken rezervasyon…

17 Nisan 2019 Çarşamba İstanbul Yaz Yarış Sezonunun ilk günü koşulan 3 Yaşlı İngiliz taylarına mahsus bir diğer önemli mücadele KV-8/S Ergin Talay Koşusunu, Tayral Turumlu’nun sahibi ve yetiştiricisi, Batuhan Turgul’un ise antrenörü olduğu Jungle Man (Havana Gold – Cross Your Fingers, Woodman), jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı.

1400 Metre çim pistte koşulan 85.500 TL birincilik ikramiyeli koşuda 1’23”15’lik bir derece ile 1.5 boy önde birinciliğe uzanan Jungle Man, kariyerinin 6’ıncı startında 4’üncü birinciliğini elde ederken, hem ilk sınıf koşu galibiyetine, hem de çim pistteki ilk birinciliğe imza attı. Güçlü rakipler yanında parlak bir performansa imza atan safkan, bu performansı ile Erkek Tay Deneme içinde bir anlamda erken rezervasyon yaptırmış oldu.

Jungle Man (Özcan Yıldırım)

Babası G1 Prix Jean Prat galibi…

Sezon başının merakla beklenen üç yaşlı koşularından olan Ergin Talay koşusunu Jungle Man kazanırken, jokeyi Özcan Yıldırım da, hem son üç yıl arka arkaya kazanan Halis Karataş’ın bu koşudaki üstünlüğüne ara verdi, hem de kendisi ilk kez kazandı bu yarışta…

Yarış yaşamına çim pistte yaptığı üçüncülükle başlayan Jungle Man, daha sonra sentetik pistte başarılı yarışlar yaptıktan sonra döndüğü çim pistte de kazanıp, her iki pistte de başarılı olacağının sinyalini verdi.

Jungle Man’ın babası Havana Gold yarış yaşamında iyi bir miler kıvamlı at olup 1600 metrede G1 Prix Jean Prat galibi olmuştu. Havana Gold da babası Teofilio vasıtası ile efsane aygır Galileo‘ya ulaşır. Dolayısıyla baba bir miler gibi gözükmekle birlikte bakalım Jungle Man mesafe tutabilecek mi?

Jungle Man’in annesi Cross Your Fingers, Woodman kızı olup annesi Gallanta da Uvira-Missy Baba-Gay Gallanta familyasının üyesidir ve bu konumu ile çok değerli bir orijine sahiptir.

Değerli tayı, köşemize daha konuk ederiz gibime geliyor, bu gerçekleşirse soy ile ilgili bilgilerini biraz daha açarız. (Muslihiddin Gurup)

Ergin Talay Koşusu Kupa Töreni 2019
News Reporter

1 thought on “JUNGLE MAN’den ETD’ye erken rezervasyon…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir