Kaizbert’ler kapıştı, FATİHAĞA kazandı

Merhum Muhlis Akalın anısına 5 Temmuz 2019 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda düzenlenen 4 yaşlı Arap atlarına mahsus KV-6 koşuyu, Fatih Çiftçi’nin sahibi ve yetiştiricisi, Engin Karataş’ın ise antrenörü olduğu Fatih Ağa (4y ka Kaizbert – Aybeniz, İbocan), jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı.

4’ü Kaizbert temsilcisi 5 safkanın katılımı ile 1500 metre sentetik pistte koşulan 85.500 TL birincilik ikramiyeli koşuyu, düzlükte bariyer dibini tercihleyen jokeyinin teşviklerine karşılık vererek 1’42”46’lık bir derece ile 1.5 boy farkla kazanan Fatih Ağa’ın ardında ikinciliği Babaarif (Kaizbert) elde ederken, bu safkanın 2 boy gerisinde Çelikman (Kaizbert) üçüncü, onun da 4 boy arkasında Afrikaander (Kaizbert) ise dördüncü oldu.

Fatih Ağa (Ahmet Çelik)

19’uncu startında 9’uncu kez finiş çizgisini önde geçen Fatih Ağa, dördüncü Kısa vade galibiyetini elde ettiği mücadelede kariyerinin 1500 metre sentetik pistteki 2’inci birinciliğini elde ederken, kazancını da 671.385 TL’ye yükseltti.

Muhlis Akalın Koşusu Kupa Töreni 2019
News Reporter

1 thought on “Kaizbert’ler kapıştı, FATİHAĞA kazandı

  1. Kaizbertlerin Türkiye’de Arap Yarişçilığinı nasil bitirdiğinin ve ne Tigem Ne sultansuyu nede bir baska haranin tüm aygirlarinin artik bir ise yaramadığınin ispatı olmuş.Yetistiriciligin ve Arap atçiliğinin ruhuna Fatiha.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir