Kaizbert’lerin Kralı GÜMBÜRGÜMBÜR…

İstanbul Veliefendi Hipodromunda 7 Eylül 2019 Cumartesi akşamı başlayan Uluslararası Yarış Festivalinin ilk günkü tek Enternasyonal Arap mücadelesi olan 3 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus KV-9/S/W/26 IFAHR Koşusu’nu, Engin Alagöz’ün sahibi ve yetiştiricisi, Melek Özgül’ün ise antrenörü olduğu Gümbürgümbür (9y aa Kaizbert – Kalamış Esintisi, Kalamış), jokeyi Mehmet Kaya ile kazandı.

Gümbürgümbür (Mehmet Kaya)

Yeşil Yol’un çıkması neticesinde 6 safkanın katılımı ile 2100 metre sentetik pistte koşulan 105.000 TL birincilik ikramiyeli mücadele Gümbürgümbür için ayrı bir önem arz etmekteydi. Daha önce bu koşuya 3 kez katılmasına rağmen bir türlü kazanmayı başaramayan emektar safkan, yarış kariyerinin son dönemlerine girdiği bir süreçte çok istediği bu kupayı kazanarak önemli bir galibiyet elde etmiş oldu.

Kaizbert temsilcilerinin birbirlerini tetikleyip edip viraj üzerinde erken mücadeleye tutuşmalarından çok iyi istifade eden Ertemiz (Damirkazık), bariyer dibinden çok güçlü geldiği koşuda başarılı bir ikincilik elde ederken, günün başarılı jokeyi Ahmet Çelik’ ile düzlükte kesik kesik yüklenen Fatih Ağa (Kaizbert) üçüncü, startla birlikte tempoyu tayin eden Umutlu (Saruhanağa) ise dördüncü oldu.

112’inci startında 58’inci kez finiş çizgisini önde geçen Gümbürgümbür, kariyerinin 51’inci Kısa Vade galibiyetine imza attığı mücadelede sentetik pistteki 9’uncu birinciliğini elde ederken, kazancını da 4.929.460 TL’ye yükseltti.

IFAHR Koşusu Kupa Töreni 2019
News Reporter

2 thoughts on “Kaizbert’lerin Kralı GÜMBÜRGÜMBÜR…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir