Kamçı Sayılarında değişiklik!

Jokeylerin kamçı kullanma sayılarında değişiklik öngören çalışma, Bakanlık Makamınca onaylanarak Türkiye Jokey Kulübü tarafından ilan edildi. Buna göre;  T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Yüksek Komiserler Kurulu’nun 18.03.2019 tarih ve 777/Y-3 sayılı toplantısında alman karar gereği; 2019 yılı At Yarışları Genel Hükümlerinin Diğer Hükümler başlıklı 15.maddesinin (d) bendinde yer alan “Koşu esnasında son düzlükte yedi (7), koşunun tamamında ise on (10) defadan fazla kamçı kullanılmaz” hükmü, 11/04/2019 tarihinden geçerli olmak üzere “Koşu esnasında son düzlükte beş (5), koşunun tamamında ise yedi (7) defadan fazla kamçı kullanılamaz” şeklinde değiştirildi.

News Reporter

2 thoughts on “Kamçı Sayılarında değişiklik!

  1. İşte buraya yazıyorum bak,Gün gelecek bütün yarışlarda hiç kamçı kullanılmayacak.Yarış şartları yine tüm atlar için aynı olacağı için tabiki hızlı olan at ve sonuç değişmeyecek.Medeniyet denilen şey elbet birgün gelecek biz göremesek de..

  2. kamçı şiddeti sınır landirilmali mehmet kaya ‘nın kamçı şiddeti ile akın sözenin kamçı şiddeti bir mi Mehmet kaya ata bi kamçı vuruyor sanki düşmana vuruyormus gibi bunlarında değerlendirilmesi lazım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir