Kar kapıda! Peki bundan yarışlar etkilenecek mi?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü önümüzdeki günlerde kar yağışı alacak bölgeleri açıkladı. Bu bölgelerden biri de yılın ikinci karını alacak olan İstanbul

12 Şubat 2021 Cuma gününden itibaren yağışlı havanın etkisi altına girecek İstanbul’da hafta sonu ile birlikte sıcaklıklar eksi derecelere düşecek. Cumartesi günü en düşük hava sıcaklığının -1 derecelere kadar düşeceği il genelinde soğuk hava Pazar ve Pazartesi günleri de devam edecek.

İstanbul’a Kar Ne Zaman Yağacak?

5 günlük hava durumu tahminlerine göre İstanbul’da haftasonu kar yağışı görülecek. Hava sıcaklığının -1 derece olacağı İstanbul’da kar yağışı Pazartesi günü de devam edecek. Hava sıcaklığı Pazartesi günü ise 0 derece dolaylarında olacak.

Balkanlar üzerinden Cuma günü gelecek yağışlı sistemin etkisiyle Türkiye’de sıcaklıkların hafta sonunda kuzey, iç ve batı kesimlerde 6 ila 15 derece azalması, Pazar günü kuzey ve iç bölgelerin tamamının kar yağışının etkisi altına girmesi bekleniyor.

Yarışlar koşulabilecek mi?

Yarından akşamdan itibaren etkili olması beklenen kar yağışı nedeniyle İstanbul, Kocaeli ve Bursa’da yarışların yapılması riske girebilir. Her ne kadar sosyal medyada konuşulan “Rekor kar yağışı olacak” söylentileri Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yalanlandıysa da, yağışların aralıksız sürmesinin ve düşen sıcaklıklarla birlikte don ihtimalinin artmasının, gerek sabah idmanlarını, gerekse yarışların yapılmasını etkileyebileceği yüksek ihtimaller arasında… Yetkililer Veliefendi, Kartepe ve Osmangazi Hipodromunda gerekli tedbirleri almaya çalışıyor ancak bütün bunlara rağmen yarışların yapılabilmesi düşecek  kar miktarı ile yakından ilintili…

 

News Reporter

3 thoughts on “Kar kapıda! Peki bundan yarışlar etkilenecek mi?

  1. Bakalım ne olacak her kafadan bir ses Allah büyüktür bu kadarr abartılacak bir şey yok sonuçta şubat ayı kış ayı eskiler naptı herkesin yediği önünde biraz zorluk çekmeden dünya dönmez..

  2. BURSA KOMSERLERİ SABAH SEKİZDE PİSTTE GEZİYORLARDI.TAKIM ELBİSELERİ ÇAMUR OLDU HATTA. EĞRİYE EĞİRİ DOĞRUYA DOĞRU VALLA HELAL OLSUN BENİM HOŞUMA GİTTİ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir