Karacabey Elit Tayları 3.3 Milyon liraya satıldı

Karacabey Tarım İşletmesi yetiştirmesi 2018 doğumlu Safkan Elit Arap tayları, 13 Ekim Salı 2020 günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda açık attırma usulü ile yapılan satışlar neticesinde yeni sahipleri ile buluştu.

TİGEM Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı Ali Osman Kıyak’ın konuşmasıyla başlayan organizasyonda alıcıların beğenisine sunulan tamamı erkek 16 safkan Arap tayı toplam 3.300.000 TL bedelle satıldı.

Hale Ekmekçi Emre tarafından 560.000 TL bedelle satın alınan Hasanım (Özhaber – Bilnaz, Bilgin) satışın en yüksek bedelle alıcı bulan tay olurken, bu tayı DST Power Jeneratör San. Tic. Ltd. Şti. tarafından 400.000 TL‘ye alınan Taşkınkadir (Tamerinoğlu – Demiryele, Demirkazık) izledi.

29 Eylül 2020 Salı günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda yapılan Anadolu Tarım İşletmesi Elit Tay Satışlarında 520.000 TL’ye satılan ancak sonrasında alıcısı ödemeyi yapmadığı için satışı iptal edilen Öztaha (Altaha – Özgünçiçek, Özgün) isimli tay, bugünkü organizasyonda 500.000 TL‘ye Mustafa Burak Tınaz tarafından satın alındı.

Hasanım

 

News Reporter

3 thoughts on “Karacabey Elit Tayları 3.3 Milyon liraya satıldı

  1. bilmem ne tarafından satın alındı… bilmem kim şirketi tarafından satın alındı… ya direk eküri ismi vererek satın alınanları belirtseler daha güzel olmaz mı hem anadolu hem karacabey satışlarında… ama gerçek satın alanlar yerine başkaları üzerinden satın alınıyor kısaca numaralar gerçek eküri adına kaldırılsın şaban oğlu şaban yerine şirket yerine kurtel harası, özçolak harası, gülerce ekürisi gibi …

    1. Adamın şirketinin vergi avantajı varsa onu da mı kullanmasın? Zaten cepten yapılan bir iş eğer zevk, itibar için yapmıyorsan. O kadar da anlayışlı olmak lazım öyle büyük paraları vuran kişilere.

      1. alan şirket üzerinden olsun ben onu demiyorum zaten… sadece en son alan kişi bilmem ne şirketi denmesinin yerine remazan kaya tarafından satın alınsın dedim… şirket üzerine imzalasın zaten hangi şirket vergisini tam ödüyorki…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir