İdman Merkezi’ne Duayen Atçının ismi verildi…

Bu sene içerisinde resmi açılışının yapılması beklenen Karacabey İdman Merkezine, duayen atçı ve yetiştirici Ahmet Cemal Kura’nın ismi verildi.

1976-1978 ile 1985-1987 yıllarında Türkiye Jokey Kulübünde Başkanlık yapan ve gerek yetiştirdiği, gerekse sahibi olduğu safkanlarla ülkemizde ve Avrupa’da önemli başarılara imza atıp Türkiye’nin en büyük baraj projesi olan Atatürk Barajı’nı hayata geçiren duayen atçının adı Karacabey’de kurulan İdman Merkezi’ne verilerek ölümsüzleştirildi.

Gazi Koşusunu 1969’da Palet, 1979’da Dr. Seferof ve 1981 yılında Dersim isimli safkanlarıyla 3 kez kazanma başarısı gösteren Ahmet Cemal Kura, Abrek isimli safkanıyla da ülkemizi yurt dışında da başarılı bir şekilde temsil etmişti.

Karacabey Pansiyon Hara işletmesi sınırları içerisinde 915.000 m2’lik bir alana kurulmuş olup pistleri ve ortak alanlarıyla aktif olarak hizmete alınan Ahmet Cemal Kura İdman Merkezi, özellikle idmandaki atlar ve taylar için mevcut olan idman ahırı ihtiyacına çözüm olarak atçılarımıza büyük kolaylık sağlayacak…

Projeye gelen taleplerin artmasıyla birlikte 744 ahır kapasitesine çıkarılan ve dünyadaki örneklerine benzer şekilde tasarlanan merkezde, kendilerine tahsis edilen parseller üzerindeki ahırlar dahil tüm üst yapıların maliyetleri eküriler tarafından karşılanmakta…

 

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir