KARAMEHMET Kupası BOLD SEA ROVER’ın…

14 Ağustos 2022 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1900 metre çim pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-8 M. Kemal Karamehmet koşusunu, Melis Kurtel Emin’in sahibi olduğu, Ayşegül Kurtel tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Hakan Yüzbaşı’nın yaptığı Bold Sea Rover (3y de Torok – Seacleef, A.P.Indy) jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Megaloman (Native Khan) ve Wolf Polat (Luxor) atbaşı olarak paylaşırken, Aragona (Victory Gallop) dördüncü, Trevi Fountain (Offlee Wild) beşinci olarak pistten ayrıldı.

İkinci sınıf koşu galibiyeti…

Sezona Kv-8 Ergin Talay galibiyeti ile başlayan ve daha sonra Erkek Tay Deneme koşusundaki üçüncülüğü ile Sait Akson ve Gazi Koşularında iddialı olabileceği düşünülen Bold Sea Rover, beşinci ve sekizinci olduğu bu iki koşunun ardından G3 Kocatepe koşusundaki ikinciliği ile tekrar çıkışa geçtiğini belli etmişti. Bugün kendisinden yaşça büyük safkanlar yanında kolay kazandığı koşu ile geçen seneki formunu bulmaya başladığını gösterirken safkan aynı zamanda bu sezonki ikinci sınıf galibiyetini de elde etmiş oldu.

Ganando Solo’nun 2 boy, Kingsman’in 5 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde Demirkurt liderliği aldı. İkincilik için Bold Sea Rover ve dışından gelen Aragona mücadelesinden Aragona galip ayrılıp ikinciliğe girdi. Arkalarında Trevi Fountain ve Ganando Solo sırası ile 1800-1600 startları geçildi. 1400’de Demirkurt liderliğini korurken, Aragona ikincilikte, daha sonra Bold Sea Rover ve Trevi Fountain şeklinde 1200 startı geçildi. 1000’de Demirkurt az farkla liderliğini korurken ikincilikte Aragona ve Ganando Solo ikilisi daha sonra Bold Sea Rover ve Trevi Fountain ikilisi şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Demirkurt yine lider, ikincilikte Aragona daha sonra Bold Sea Rover sırası ile düzlüğe çıkıldı. 400’de Demirkurt, Bold Sea Rover, Wolf Polat ve Trevi Fountain arasındaki mücadeleden 200’e gelinirken hakim olan Bold Sea Rover sonlarda farkı açarak 4 boy farkla ve 1’56″72 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Bold Sea Rover (Gökhan Kocakaya)News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.