Karayel’de LION VICTORY Fırtınası…

13 Ağustos 2022 Cumartesi günü Ankara 75. Yıl Hipodromunda 1300 metre çim pistte koşulan 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus G1 Karayel koşusunu, Selahattin Çizik’in sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Arzu Kılıç’ın yaptığı Lion Victory (2y de King David – Rafia, Ramadan) jokeyi Hışman Çizik ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Bright Fire (Native Khan) elde ederken, Altınsima (Kırdemirkır) üçüncü, Yamaniko (General Quarters) dördüncü, Nirvana (Graystorm) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Lion Victory (Hışman Çizik)

İlk Grup zaferine imza attı…

Üst üste kazandığı iki koşu sonrası G2 Demokrasi ve Milli Birlik Günü koşusunda buradaki rakibine geçilen Lion Victory uyum sağladığı jokeyi Hışman Çizik idaresinde bu önemli koşuyu kazanırken dördüncü koşusunda üçüncü birinciliğini elde ederken ilk grup zaferine de ulaşmış oldu.

Nirvana’nın 1 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde Yamaniko liderliği almaya çalışırken dışından gelen Lion Victory liderliği aldı. İkincilik mücadelesi Lion Fancesco, Koçyiğit Han ve Yamaniko arasında sürerken daha sonra Bright Fire sırası ile 1200-1000 startları geçildi. 800’de Lion Victory liderliğini korurken ikincilikte Lion Francesco daha sonra Koçyiğit Han ve Yamaniko şeklinde 600 geçilip düzlüğe çıkıldı. 400’de Lion Victory farkı 2-3 boya kadar çıkarırken ikincilikteki Yamaniko’nun dışından Bright Fire’in atakları görüldü. 200’den sonra farkı koruyan Lion Victory 3 boy farkla ve 1’17″44 bitiriş derecesi ile kazanan safkan oldu.News Reporter

2 thoughts on “Karayel’de LION VICTORY Fırtınası…

 1. Maşallah ne güzel tay.
  İlgilileri umarım atı sakınırlar, fazla yormadan
  Çaldıran,
  Engin Talay
  Erkek tay deneme
  Mehmet Akif Ersoy
  GAZi
  Kazanır kazanmaz allah bilir,

 2. Yeni Burgas izlenimi veriyor,inşallah kaderi de aynı yolda ilerler,tabi ki daha fazla dövmeyen bir jokey kaydıyla….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.