Kartepe Hipodromunda pistler Pazartesi günü kapanıyor!

Türkiye Jokey Kulübünün 2021 yılı Bütçe Kitapçığı ‘Yatırımlar Kalemi’ altında yer alan ‘Kartepe Hipodromu Yarış Kum Pistinin yenilenmesi’ çalışmalarının başlatılabilmesi için, 12 Nisan 2021 Pazartesi günü yapılacak son idman ve start denemeleri sonrası Kartepe Hipodromu yarış sahası safkanların idmanlarına tümüyle kapatılacak.

Atçıların talebi üzerine 2 gün uzatılarak 10 Nisan yerine 12 Nisan’da kapatılacak olan yarış pistinin, drenaj ve sulama tadilatları dahil tüm altyapısı yenilecek ve 2 aylık çalışma sonrasında yepyeni bir pist atçıların kullanımına hazır hale getirilecek.

1 Temmuz 2021 tarihinde yarışların yeniden başlatılması planlanan Kartepe Hipodromunda Müdür Cumhur Özertaş’ın gözetimindeki ekibin amacı, 15 Haziran 2021 tarihinde yani yarışların yeniden başlamasına 15 gün kala yeni pisti hazır hale getirmek.

11 Milyon Lira civarında bütçe ayrılan yarış pisti yenilenmesinin dışında Bütçede Kartepe Hipodromu ile ilgili yer alan bir diğer kalem ‘Yeni Tribün Binası Yapımı’ ile ilgili ise henüz Yönetim kurulu tarafından bir değerlendirme yapılmış değil. TJK Yönetim Kurulu bu süreçte önceliği Kartepe Hipodromunun pistine vermiş durumda…

Kocaeli Kartepe Hipodromu
News Reporter

1 thought on “Kartepe Hipodromunda pistler Pazartesi günü kapanıyor!

  1. Pist i yapsınlar ama 2021 yılında olduğumuz günlerde hala seyyar tuvalet ve portatif tribün olması tjk ya hiç yakışmıyor hazır başlamışken bunlarıda yapsalar hiç fena olmaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir