Kayı Koşusunu THE LAST SQUAD kazandı

24 Türk boyundan Kayı boyu adına 7 Ekim 2019 Pazartesi günü Bursa Osmangazi Hipodromunda koşulan 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus G2 koşuyu, Deniz Kurtel’in sahibi, Mozaik Org.Tar.Hay.San.Tic.A.Ş’nin yetiştiricisi ve Onur Özelcanat’ın antrenörü olduğu The Last Squad (2y kd The Factor – Style Squad, Dynaformer), jokeyi Kadir Tokaçoğlu ile kazandı.

10 Safkanın katılımı ile 1400 metre çim pistte koşulan 180.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda starttan 5 boy kadar tereddütlü çıkış yapmasına rağmen son düzlükteki etkili atakları ile aynaya yakın rakiplerini yakalayan The Last Squad, 3.4 ölçümlü yumuşak çim pistte 1’23”38’lik bir derece gerçekleştirerek burun farkı ile birinciliğe uzandı. Koşunun başarılı isimlerinden Casa Grande (Lion Heart) son anda geçilerek mücadeleden ikincilikle ayrılırken, düzlük başında yerini bulmakta anlık bir tereddüt yaşayıp sonrasında orta kulvardan yüklenen Mindhunter (Scarface) ufak tefek daralmalara rağmen boyun farkla geride üçüncü, bu safkanın 1 boy arkasında The Perfect Show (Bushranger) ise dördüncü oldu.

The Last Squad (Kadir Tokaçoğlu)

6’ıncı startında 2’inci kez finiş çizgisini önde geçen The Last Squad, kariyerinin ilk Grup galibiyetine imza attığı mücadelede aynı zamanda Bursa çim pistindeki 2’inci birinciliğini elde ederken, kazancını da 304.59 TL’ye yükseltti.

Kayı Koşusu Kupa Töreni 2019
News Reporter

1 thought on “Kayı Koşusunu THE LAST SQUAD kazandı

  1. Maşallah dıştan ne sprint attı uzun zaman ‘dır böyle sprint görmedim tayin ve ekurinin yolu her daim açık olsun atciligimizi ileri taşıyacak bir ekuri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir