SHARPA arkaya bakarak!

23 Ekim 2020 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2000 metre sentetik pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus G2 France Galop / FRBC Anadolu Koşusunu, geçen sene olduğu gibi bu senede Seydi Akyıldırım’in sahibi, Bülent Karayağız’ın yetiştiricisi ve Ahmet Elçin Karakurt’un antrenörü olduğu Sharpa (5y ka Kurtiniadis – Dinara, Sri Pekan), jokeyi Hışman Çizik ile kazandı.

8 safkanın start aldığı mücadeleye 4 numaralı kulvardan çıkış yaparak başlayan Sharpa, ilk metrelerde dördüncülüğe yerleşti ve ilk viraja da aynı sırada girip karşı düzlüğe de aynı pozisyonunu koruyarak çıktı. 1400, 1200 ve 1000 startlarını da bu şekilde geçtikten sonra 800 direği geçilirken önce üçüncülüğe sarkan safkan, son viraj dönülürken ikinciliğe yerleşti ve son düzlüğe orta kulvardan ikinci sırada çıktı.

Sharpa 400 geçilirken önündeki King Serkan’ın hemen yanına geldi. 300’de rakibini atlatıp farkı yarım boya kadar çıkarttı. 200’de 1 boy öne geçen klas safkan bu metreden sonra içeriden hücum eden Grashof’un ataklarından etkilenmediği gibi aynada farkı 3.5 boya çıkartarak 2.03.06’lık derecesi ile birinciliğe uzanan isim oldu.

Koşuda ikinciliği Grashof (Offlee Wild) elde ederken, mücadeleden King Serkan (Yonaguska) üçüncü, Carrot (Kaneko) dördüncü, Bitcoin (Victory Gallop) ise beşinci olarak ayrıldı.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir