KHALID ABDULLAH’ın ruhuna galibiyet…

10 Nisan 2021 Cumartesi günü Keenland hipodromunda düzenlenen Jenny Wiley Stakes’i 6 dişi at içerisinden kazanan isim olan Juliet Foxtrot, yakın zamanda vefat eden sahibi ve yetiştiricisi ve de Juddmonte harasının temel taşı Khalid Abdullah’ın ruhunu şad etti adeta… Bu g1 birinciliği aynı zamanda Khalid Abdullah’ın vefatından sonra devam kararı alan eküri için de ciddi bir moral oldu.

Juliet Foxtrot

1700 metrede düzenlenen yarışı bundan önceki iki sezon üst üste Rushing Fall kazanmıştır ki, bu at More Than Ready yavrusu olması itibari ile yurt dışında görev yapan TJK aygırlarından Daredevil ile baba kardeşidir. Pedigri meraklıları için Rushing Fall’ın annesinin Forestry kızı olduğunu da ilave edelim.

Diğer taraftan Daredevil’in en iyi iki yavrusundan biri olan Shedaresthedevil’in büyük annesi de Forestry kızıdır. Demek ki neymiş?

Öte yandan Jenny Wiley Stakes’i 2018 yılında da kazanan isim de yine TJK aygırlarından Myboycharlie’nin klas kızı Sistercharlie idi… Tekrar bahse konu yarışın bu seneki galibi Juliet Foxtrot’a dönersek, babasının da Juddmonte harasının başarılı aygırı Dansili olduğunu görmekteyiz.

Juliet Foxtrot’un annesi Kilo Alpha, üç yarış kazanmış bir kısrak olup, kazandığı yarışlar içinde bir tanesi Fransa’da Listed bir yarıştır.

Kilo Alpha, King’s Best’in kızı olup kısrağın annesi Anasazi de Sadler’s Wells’in kızıdır.

Anasazi’nin hara kariyerindeki en iyi yavrusu Runaway olup Fransa da üç kez Listed yarış kazanı, ayrıca Gr yarışlarında da plaseleri mevcuttur.

Runaway de King’s Best kızıdır ve dolayısı ile Juliet Foxtrot’un annesi Kilo Alpha’nın da bu değerli kısrak ile tam kardeşi olduğunu görmekteyiz.

Anasazi’nin annesi de Navajo Princess isimli kısrak olup dolayısıyla kısrağın da Dancing Brave ve Jollypha gibi önemli isimlerle ile anne kardeşidir.

Beşli bir Natalma kurgusuna sahip olan Juliet Foxtrot’un başarısında yine de büyük annesinin sahip olduğu değerli soy kurgusunun önemli bir yeri olduğunu düşünüyorum.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir