KHAN KHAN BABY rövanşı aldı…

06 Kasım 2022 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1400 metre çim pistte koşulan 2 yaşlı İngiliz Dişi taylarına mahsus Kv-7 Şevket Belgin koşusunu, Hakan Sabri Özcan’ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Berkan Kaçmaz’ın yaptığı Khan Khan Baby (2y kd Native Khan – Thanksforthemoney, Medaglia D’oro) jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Horhor (Torok) elde ederken, Time Of Runner (Native Khan) üçüncü, Fresno (Fast ‘N’ Famous) dördüncü, Lavender (Oğlum Melih) beşinci olarak pistten ayrıldı.

İlk Kv galibiyeti…

Yarış yaşamına Haziran ayında İzmir’de start aldığı Şartlı-1 koşu galibiyeti ile başlayan Khan Khan Baby, üç ay aradan sonra İstanbul’da start aldığı koşuyu ikincilik ile tamamlamış, daha sonra start aldığı iki koşunun ilkini kazanıp ikincisinde bu koşudaki rakiplerinden Horror’a burun farkı ile mağlup olmuştu. Bugün ilk kez buluştuğu jokeyi Gökhan Kocakaya idaresinde koşuyu orta grupta takip edip düzlükten sonra yaptığı ataklarla liderliği alan ve sonlarda kuvvetli gelen rakibine direnerek birinciliğe uzanan safkan, bu galibiyetiyle hem rakibinden rövanşı almış, hem de kariyerinin ilk Kısa Vade galibiyetine imza atmış oldu.

Fresno’nun 5 boy, Nazdrovya’nın 3 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Time Of Runner liderliği alırken ikinciliğe Ayris ve Levander ikilisi girdi. Daha sonra Horhor ve Khan Khan Baby sırası ile 1200 startı geçildi. 1000’de Time Of Runner liderliğini korurken ikinciliğe Levander girdi. Hemen içinde Ayris arkalarında Horhor ve Khan Khan Baby şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Time Of Runner liderliğini korurken ikincilik mücadelesi Ayris ve Levander arasında sürerken arkalarında Horhor ve Khan Khan Baby olduğu halde düzlüğe çıkıldı. 400’de Time Of Runner liderliğini korumaya çalışırken dışardan gelen Khan Khan Baby ondan liderliği alırken gerilerden Horhor’un atakları görüldü. 200’de Khan Khan Baby liderliği korurken dışından Horhor’un etkili sprinti başladı. Horhor sonlarda farkı oldukça azaltsa da koşuyu baş farkı ve 1’24″13 bitiriş derecesi ile kazanan Khan Khan Baby oldu.

Khan Khan Baby (Gökhan Kocakaya)News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir