KING BERKAY rövanşı vermedi…

Kadına şiddet konusunda toplumsal bir farkındalık yaratmak amacıyla genç yaşta hayatını kaybeden Özgecan Aslan adına 6 Mart 2022 Pazar günü Adana Yeşiloba Hipodromunda 1200 metre kum pistte bu sene 8’incisi koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus  Kv-9 Özgecan Aslan Koşusunu, A. Murat Şen’in sahibi, A.Murat Şen ve Erkan Bingöl’ün yetiştiricisi ve Mahmut Doğan’ın antrenörü olduğu King Berkay (5y aa Bosporus – Cybele, Royal Abjar), jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Regardelss (Captain Rio) elde ederken, mücadeleden Luminary (Bosporus) üçüncü, Silver Cloud (Approve) dördüncü, Cara Vaggio (Lion Heart) ise beşinci olarak ayrıldı.

King Berkay (Ahmet Çelik)

Adana’da 1200 metredeki en iyi 4’üncü dereceyi yaptı…

Yarış hayatının 24’üncü startında 10’uncu birinciliğini elde eden King Berkay, bu galibiyeti ile Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koşusunda geçtiği rakibini bir kez daha geride bırakıp rövanşı vermezken, aynı zamanda Adana kum pistinde 14’de 7, Ahmet Çelik ile 3’te 2 yapıp 1200 metrede koştuğu ilk yarışından da birincilikle ayrılmasını bildi.

Startla birlikte öne çıkan ve koşunun liderliğini yapmaya başlayan Luminary’yi bariyer dibinde ikinci sırada takip eden King Berkay, son viraj dönülür dönülmez rakibinin dışına çıktı ve kısa bir mücadelenin ardından son 300’de ona hakim oldu. 200’den sonra dış kulvardan Regardless’ın atakları gözlendiyse de temposunu hiç düşürmeyen başarılı safkan, finiş çizgisini de 3 boy farkla ve 1’12”72’lik derecesi ile önde geçti.

King Berkay’ın sonlarda rahatlayarak yaptığı bu derece Adana kum pistinde bu güne kadar yapılmış en iyi dördüncü derece olarak kayıtlara geçti. Adana’da 1200 metre kum pist rekoru 1’12”20 ile Mister Strong’a ait…News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.