KING BERKAY’dan pist rekoru ile gelen Kupa…

01 Ocak 2023 Pazar günü Adana Yeşiloba Hipodromunda 1400 metre kum pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus A2 Kurtuluş koşusunu, Ali Murat Şen’in sahibi olduğu, Ali Murat Şen ile Erkan Bingöl tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Fırat Arslan’ın yaptığı King Berkay (6y aa Bosporus – Cybele, Royal Abjar) Hışman Çizik’in cezalı olması nedeniyle değişen jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Hamaset (El Corredor) elde ederken, Ascot (Mendip) üçüncü, Compiler (Lion Heart) dördüncü, Guillotine (Marcavelly) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Rakiplerini sürklase etti…

Ara sonrası Adana pistindeki ilk startı olan G3 H.Basri Karabucak koşusunda başarılı bir ikincilik elde eden King Berkay, bugün Hışman Çizik’in cezalı olması nedeni ile değişen jokeyi Halis Karataş idaresinde çok iyi start çıkışı sonrası aldığı liderliği aynaya kadar koruyup, rakiplerini adeta sürklase ederek ve pist rekoru kırarak kazanırken yeni yıla ilk grup galibiyeti ile başlamış oldu.

Toplu sayılabilecek bir çıkışla birlikte iç kulvardan gelen King Berkay liderliği aldı. İkinciliğe Regardless girerken daha sonra Guillotine ve Silver Cloud sırası ile 1200 startı geçildi. 1000’de King Berkay liderliğini korurken yine ikincilikte Regardless arkalarında Silver Cloud ve Guillotine şeklinde 800 startı geçildi. 600’de King Berkay halen lider, Regardless yine takipte daha sonra Silver Cloud ve Guillotine sırası ile düzlüğe çıkıldı. 400’de temposunu arttıran King Berkay farkı 3-4 boya kadar çıkarırken ikincilik mücadelesi için Regardless içinden Ascot’un ve en içten Hamaset’in atakları görüldü. 200’den sonra farkı daha da açan King Berkay sonlarda ikinciliğe giren Hamaset’in 11 boy önünde ve 1’24”53 bitiriş derecesi ile pist rekoru kırarak koşuyu kazanan isim oldu.

King Berkay (Halis Karataş)News Reporter

2 thoughts on “KING BERKAY’dan pist rekoru ile gelen Kupa…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir