KİRİŞCİ’nin Bakanlığı camiada sevinçle karşılandı…

Tarım ve Orman Bakanlığına Vahit Kirişçi’nin atanması Yarış Camiasında sevinçle karşılandı.

Türkiye Büyük Millet Meclisinde 22 ve 23’üncü dönemler Adana Milletvekilliği yapan ve aynı dönem Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanlığını da üstlenen Kirişçi, bu süre zarfında Türkiye Jokey Kulübü ve Yarış Camiası ile kurduğu sıcak ve samimi ilişkilerle hatırlanıyor.

Mecliste ve Tarım Komisyonunda görev aldığı süre içerisinde sayısız kere hipodromlara gelen, TJK Heyeti ve atçılarla birlikte Dubai Yarış Karnavalını izlemek üzere Dubai’ye ve Türkiye Jokey Kulübü adına Leopardsdown Hipodromunda koşulan yarışı izlemek üzere İrlanda’ya giden Kirişçi, Türk atçılığı ile ilgili Meclis gelen Kanun tekliflerinde de her zaman sektörün yanında tavır almasıyla biliniyor.

Yarış Dergisi olarak yeni Bakanımıza biz de başarılar diliyoruz.

 

News Reporter

1 thought on “KİRİŞCİ’nin Bakanlığı camiada sevinçle karşılandı…

  1. bla bla bla.. Kirişçi’nin önceliği Tar. ve Köy. hiz. bağlı Komiserler Kurulu’nu Tjk’ya yani işi bilenlere devretsin. Starttan çıkmayan atlara yatırdığımız paradan bıktık. Tjk yetki bende değil Tar. Bak. Bağlı Komiserler Kurulun’da diyor. Onlar da starttan çıkmayan ata belli bir süre ceza verip yapılan denemelerde atın starttan çıktığına onay verip yarış izni veriyorlarmış. 2 örnek vereceğim bu saçmalığa. SHANNARA isimli atın idmanları hep iyi ama hep startta kalıyor, ben de ya çıkarsa diye her defasında yazdım ve hep startta kaldı. Ne zamanki yazmadım agf’de en son atken çıktı geldi. ATEŞLER GÜÇLÜBEY her defasında yazıyorum her defasında startta kalıyor. Hani bu K.K bu atlara ceza veriyordu, hani denetleniyordu, at her hafta koşuyor ya la.. K.K cezayı ata ve ilgililerine vermiyor, yarışevere veriyor. Net. O yüzden Allah rızası için işi bilenlere bırakın. Çok mu zor MBH tekrar getirmek. Kime anlatıyoruz ki. Deveye sormuşlar boynun neden eğri diye, garibim nerem doğruki demiş. Güzelim Ülkemizin hali tam olarak bu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.