Kızı Annesinin İzinde…

01 Ağustos 2022 Pazartesi günü Bursa Osmangazi Hipodromunda 1200 metre çim pistte koşulan 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus A3 koşusunu, Hulusi Çil’in sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Aytekin Coşkan’ın yaptığı Special Of Horses (2y dd Azaraks – Suzi Gold, Banknote) jokeyi Barış Kurdu ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Yamaniko (General Quarters) elde ederken, Stay Bright (Midnight Storm) üçüncü, Dragon Fire (Torok) dördüncü, Humble Warrior (Perfect Warrior) beşinci olarak koşuyu tamamladı.

Güçlü pedigrisinin hakkını verdi…

Yarış hayatına İzmir’de Maiden koşu ile başlayan Special Of Horses ikinci startında Kv-6 mücadele de ikinci olurken iyi bir tay olduğunu belli etmişti. Sonraki koşusunda bugünkü jokeyi Barış Kurdu idaresinde ilk galibiyetini elde ederek bu yarışa gelen başarılı safkan, düzlükte iç kulvardan etkili gelerek kolay bir galibiyet elde ederken, şampiyon anne ve babanın başarılı bir temsilcisi olduğunu ispatladı.

Toplu bir çıkışla birlike atak yapan Yamaniko liderliği aldı. İkincilik için iç kulvardan Masterclassman ortada Special Of Horses ve dışında Humble Warrior sırası ile 1000-800 startları geçildi. 600’e gelinirken Yamaniko lider, ikinciliğe Humble Warrior ve Special Of Horses ikilisi girerken dışlarında Masterclassman şeklinde düzlüğe çıkıldı. 400’de Yamaniko liderliğini korumaya çalışırken içinden yol bulan Special Of Horses gelip son 300 geçilirken koşunun liderliğini aldı ve kalan metrelerde farkı gittikçe açarak 5,5 boy farkla 1’10″85 bitiriş derecesi ile kazanan safkan oldu.News Reporter

1 thought on “Kızı Annesinin İzinde…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir