Kızılay Koşusu’nu AKON kazandı

Kurulduğu 1868 yılından bu yana toplumsal dayanışmayı sağlamak, sosyal refahın gelişmesine katkıda bulunmak, yoksul ve muhtaç insanlara barınma, beslenme ve sağlık yardımı ulaştırmak için önemli görevler üstlenen Türk Kızılayı, kan, afet, Uluslararası yardım, göç ve mülteci hizmetleri, sosyal hizmetler, sağlık, ilk yardım, eğitim, gençlik ve mineralli su işletmeleri alanlarında da faaliyetler sunmaktadır.

Bu önemli kurum adına 1 Kasım 2018 Perşembe günü Ankara 75. Yıl Hipodromu’nda düzenlenen 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus KV-7 koşuyu, Tahsin Yıldırım‘ın sahibi ve yetiştiricisi, Nihat Kaya’nın ise antrenörü olduğu Akon (Pressing – Miss Elliott, Common Grounds), jokeyi Müslüm Baydan ile 1400 metre çim pistte 1’25”03’lük bir derece gerçekleştirerek kazandı.

Akon (Müslüm Baydan)

Son metrelere kadar birincilik mücadelesinin içerisinde olan Tomiris (Native Khan) mücadeleden ikincilikle ayrılırken, koşuda üçüncülüğü Indian Dady (Green Gönen), dördüncülüğü ise Best Of Ela (Luxor) elde etti.

Koşu sonrası düzenlenen törende, kazanan atın sahibi adına Yüksek Komiserler Kurulu Danışmanı Mustafa Özdemir‘e kristal şiltini, Türk Kızılay Yönetim Kurulu Üyesi Av. Ayşegül Genç verdi. Törene, Türk Kızılay Ankara Şube Başkanı ve Denetim Kurulu Üyesi Ahmet Hizanlıoğlu ile Ankara Hipodrom Müdürü Mehmet Şirin Bozkurt da katıldı.

Kızılay Koşusu Kupa Töreni 2018
News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir