KKTC Koşusunda zafer ÇİRÇUZ’un…

27 Temmuz 2022 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1200 metre sentetik pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus A3 KKTC koşusunu, Özgür Öztürk’ün sahibi olduğu, Eyüp Yıldız tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Engin Karataş’ın yaptığı Çirçuz (5y dk Kaneko – Berkette, Bernstain) jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini King Berkay (Bosporus) elde ederken, Kuzey Yağmuru (Toccet) üçüncü, Çakırdağlı (Deha) dördüncü, Luminary (Bosporus) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Bu yılki ilk Grup galibiyeti…

Son koşusunda çim pistte beklenen performansı sergileyemeyen Çirçuz bu kez sevdiği pistte öndeki süratli safkanların arkasında jokeyinin sabırlı beklemesi ile geçen yıl ikinci olduğu bu koşuyu bu kez kazanarak bu yılki ilk Grup galibiyetini elde etmiş oldu.

Toplu bir çıkışla birlikte süratli safkanlar Saetta ve dışından gelen Luminary arasındaki liderlik mücadelesinden Luminary galip ayrıldı. İkincilikte Saetta daha sonra Çirçuz ve King Berkay sırası ile 1000-800 startları geçildi. 600’de Saetta ve Luminay mücadesi sürerken arkalarında Çirçuz daha sonra King Berkay şeklinde düzlüğe çıkıldı. 400’de Luminary az farla liderliği almışken dışından kolay tempoda gelen Çirçuz liderliği aldı. Gerilerden King Berkay ve Kuzey Yağmuru’nun atakları görüldü. 200’den sonra farkı biraz daha açan Çirçuz 1,5 boy farkla ve 1’12″90 bitiriş derecesi ile kazanan safkan oldu.

Çirçuz (Gökhan Kocakaya)News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir