KLIMT’in Aşım ücreti ve yeri belli oldu…

Türkiye Jokey Kulübünün Amerika’dan yeni transferi Klimt (Quality Road – Inventive, Dixie Union)’in aşım yeri ve ücreti belli oldu.

2 ve 3 yaşlarında toplam 8 kez start alan ve 2 yaşında G1 Del Mar Futurity ve G2 Del Mar Best Pal Stakes’i kazanan safkanın, 2022 aşım sezonunda İzmit Merkez Aşım İstasyonunda 35.000 TL ücretle sıfat yapacağı açıklandı.

News Reporter

5 thoughts on “KLIMT’in Aşım ücreti ve yeri belli oldu…

  1. Gustav klimt geldi sanmıştım hala Amerika dan aygır almamızın mantığı nedir tüm önemli yarışlarımız çimde

  2. Zannedersem amerıkadan aygır almalarının bırcok sebebi var, ilki İngiltere ırlanda fransa çim yarıslarının klasıklerıne amerıkan menşei northern dancer- mr prospector yavru ve torunlarının damga vurması ( sadlerswells-faıry kıng-nıjınsky-danzıg-danehill-macheavellian-nureyev-woodman-kıngmambo-mıswaki) gibi, mesela frankelin babası olan galileonun sadlers wells annesı urban seanın mıswakı olması, annesı kind’in bir danehill kızı olması, mesela japon atcılıgının bugunlerde olmasının en büyük sebebi olan sunday silence’nın bir amerıkan kum sampıyonu olması yada vıctory gallopun cimdeki yavrularını görmeleri sonucu amerıkan aygırlarına yöneliyorlar. Sorun bence amerıkan aygırlarında degıl yetıstırıcıligçmizde, 2000lerde doyoun geldı, o yıl yavrusu daylami dünyanın en iyi çim atıydı, 3 luluk sonrası gelişen bır kan, okawango gibi ikililerı erken gelişen bır kan degıldı. Gel gor ki yavrularını 2 yasında süper atcılarımız gebergah ettıler yok ettıler. Mesela son 20 yıla damga vuran atlarımız sabırlı bır kum sampıyonu strıke thegold , call to vıctoryun babası vıctory gallop bır amerıkan kum sampıyonudur. İş yetistirip antrene etmekte ama klint konusunda katılıyorum böyle sıradan amerıkan aygırına ıhtıyacımız yok, getıreceksen dadadevil gibi super saver gibi getıreceksın.

  3. Daredevil imkansızda Süper Saver belki yavruları sonradan şaşırtıcı koştular yoksa gelemezlerdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.