KÖÇEK’ten ‘Beyaz Bayrak-Ayna’ yarışı…

8 Mayıs 2022 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1600 metre çim pistte koşulan G1 Anneler Günü Koşusunu, M.Garip Yılmazoğlu’nun sahibi, Feme Hay.Tar.Ltd.Şti’nin yetiştiricisi ve Burak Şandan’ın antrenörü olduğu Köçek (6y ak Kaizbert – Seray Kızı, Yalaz), jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Kır Kumru (Turbo) elde ederken, mücadeleden Yelkanım (Turbo) üçüncü, Lima (Gelibolu) dördüncü, Mavi Deniz (Kaizbert) ise beşinci olarak ayrıldı.

Köçek (Ahmet Çelik)

İlk Grup galibiyeti…

Yarış hayatının 41’inci startında 18’inci birinciliğini elde eden Köçek, bu galibiyetiyle kariyerinin ilk Grup zaferine imza atarken, aynı zamanda Gümbürgümbür’den sonra babasının G1 sınıfında yarış kazanan ikinci yavrusu oldu.

Süratli bir tempo ile başlayan mücadelede 16 numaralı kulvardan çıkış yapmasına rağmen kısa süre içerisinde başa geçerek koşunun liderliğini yapmaya başlayan Köçek, son viraja kadar özellikle Gökyüzü’nün ısrarlı takibi altındaydı.

Yüksek tempolarda kaçarak son düzlüğe çıkan safkan, 200’den sonra Kır Kumru’nun ciddi ataklarına maruz kaldıysa da, temposunu hiç düşürmedi ve starttan çıktığı gibi ‘beyaz bayrak-ayna’ yaparak yarım boy farkla ve 1’45”*7’lik derecesi ile kariyerinin en önemli birinciliğine uzandı.News Reporter

2 thoughts on “KÖÇEK’ten ‘Beyaz Bayrak-Ayna’ yarışı…

  1. Kaizbert bir projedir.. 100 yıl önce Büyük Önder tarafından görevlendirilmiş insanlar tarafından Bağdat’tan getirilen Baba Saad ‘a Babakuruş’a, hakarettir, bu Arap atı soyuna ihanettir.

  2. Kimsenin başarısını küçümseyecek değiliz ama 30 yıldır bu at yarışlarına ilgim var ve bu kadar zayıf bir jenerasyon hiç görmemiştim 6 ay öncesine kadar h 14 h 15 koşan kır kumru Gr 1 yarışı fotoda kaybediyor hadi safkanin potansiyeli var desek 6 yaşında ve 36.yarisi o potansiyel şimdiye kadar neredeydi Arap atçiliginin ne kadar zayıf olduğunun göstergesidir bu koşu.Allah ayağına taş deydirmesin bir sakatlık olmazsa Setberk geçilmeden kariyerini noktalar. O kadar zayıf bir jenerasyon yakalamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.