Kum pistten sonra Sentetik pistte de G2 galibiyet!

20 Kasım 2020 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1400 metre sentetik pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı Dişi İngiliz atlarına mahsus G2 Kızkulesi Koşusunu, Vehbi Hakan Keleş’in sahibi ve yetiştiricisi, Sabit Eren’in ise antrenörü olduğu Malones (5y dk Kaneko – Princess Zahra, Oratorio), jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

8 safkanın start aldığı mücadeleye 8 numaralı en dış kulvardan çıkış yaparak başlayan Malones, ilk metrelerde ön grubun hemen arkasında ve dış kulvarda kendisine bir yer edindi. 1200, 1000 ve 800 direklerini bu yerini muhafaza ederek geçen kısrak, son virajı da dış kulvardan dördüncü sırada döndü.

Son 400’e gelindiğinde Malones hala dördüncü sıradaydı. 300’de üçüncülüğe giren 5 yaşındaki kısrak, öndeki iki rakibini ancak son 50’de yakalayabildi ve yakaladığı gibi farkı yarım boya çıkartarak 1’23”77’lik derecesi ile birinciliğe uzanan isim oldu.

Koşuda ikinciliği Cheri Cheri Lady (Luxor) elde ederken, mücadeleyi Çirçuz (Kaneko) üçüncü, Florida Coast (Lemon Drop Kid) dördüncü, Blanchard (Mali) ise beşinci olarak tamamladılar.

Malones (Halis Karataş)

Üst üste ikinci Grup galibiyet…

Yarış hayatına 15 Eylül 2017 tarihinde İstanbul’da katıldığı Şartlı-1 mücadele ile başlayan Malones, bugüne dek start aldığı 31 yarışta 14 birincilik elde ederken, sentetik pistte koştuğu 5 yarışın 2’sinden galibiyetle ayrıldı. Çim pistte 2 kez start alıp başarılı olamayan, kum pistte koştuğu 24 yarışta 12 birincilik elde eden kısrak, Kızkulesi koşusu galibiyeti ile kazancını 1.626.260 TL’ye yükseltti.

5 Kasım 2020 tarihinde Ankara kum pistinde koştuğu G2 Eskişehir Sanayi Odası koşusunu kazanarak kariyerinin ilk Grup koşu galibiyetine imza atan Malones, bu defa sentetik pistte kazandığı G2 Kızkulesi Koşusu ile üst üste ikinci Grup birinciliğini elde etmiş oldu.

News Reporter

2 thoughts on “Kum pistten sonra Sentetik pistte de G2 galibiyet!

  1. mesafe dezavantajına rağmen iki yarışta sınıf atlattı kısrağa, kazanılan iki kupa ve primler hariç 550 bin tl var ortada. karataş’ın at sahiplerinin 1. tercihi olma sebebine güzel bir örnek, gel de bindirme atına. ayakları düz bassın.

  2. Kendinden başkasına faydası olmayan,oyuncunun nefret ettiği,zatı muhterem ,yine şişirilmeye başlandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir