Şampiyon GOOD CURRY Aşım Sezonunu bekliyor!

Kum pistte G1 Ankara Kalesi Koşusunu, sentetik pistte ise G1 Yavuz Sultan Selim Koşusunu 2’şer kez kazanarak 4 G1 galibiyete imza atan ve Dubai’de katıldığı G3 Burj Nahaar Koşusunda jokeyi Halis Karataş ile büyük favori Muntazah’ın arkasında ikinci olan Good Curry (Sharp Humor – Laud, Honour And Glory) 2021 Aşım Sezonunda aygırlığa başlıyor.

İsmail Hadioğlu

Hadioğlu Ekürisi resmi sosyal medya hesabından Yaşadığı onca talihsizliklere rağmen canını dişine takan birçok önemli koşuda birincilik elde eden, Dubai’de bizi gururlandıran Good Curry pistlere veda etti. Kendi karakterini, koca yüreğini taylarınada yansıtıcağından hiç şüphemiz yok #gülegüleşampiyon Her şey için teşekkürlerşeklinde bir paylaşımda bulunurken, safkanın sahibi ve yetiştiricisi İsmail Hadioğlu da editörümüz Atahan Zilcioğlu’na yaptığı açıklamada; Good Curry bir süredir İstanbul’da yarış hazırlıklarını sürdürüyordu. Ancak sezonu iyi bir zamanda yakalamayı başaramadık. Aslında koşabilecek kadar iyi ve sağlıklı durumda ama ancak yeni aşım sezonuna da 3-4 ay gibi kısa bir süre kaldı. Bu saatten sonra risk almak istemedik. Good Curry bize büyük başarılar yaşattı. Bundan sonraki süreçte Türk Yetiştiriciliğine hizmet verecek ve umuyorum ki hara hayatında da çok başarılı olacak. Onun ilk yılında İzmit Merkez Aşım İstasyonunda olmasını istiyoruz. Türkiye Jokey Kulübüne müracaatımızı bu yönde yapacağız. Müracaatımızın kabul olmasının ardından aşım ücretini açıklayacağız” dedi.

10’u Grup toplam 18 yarış kazandı…

Yarış kariyerine 1 Mart 2015 tarihinde Adana kum pistinde start aldığı maiden mücadeleyi kazanarak başlayan Good Curry, bugüne dek 31 kez start aldı. Bu yarışların 18’inden galip ayrılan safkan, 5 ikincilik, 4 üçüncülük ve 2 kez de dördüncülük elde ederken 3.937.123 TL ikramiye kazandı.

Kum pistte koştuğu 23 yarışın 16’sını kazanırken, sentetik pistte koştuğu 6 yarışın 2’sini kazanan Good Curry, kum pistte sadece 2 kez tabela dışında kalıp, sentetik pistteki tüm yarışlarını ilk 3 sıranın içerisinde bitirdi.

Çim Pistte de boşu yok!

Kum ve sentetik pistin şampiyonu olarak niteleyebileceğimiz Good Curry çim pistte sadece 2 kez piste çıktı. 3 yaşında Adana’da koştuğu KV-6 Kemal Özekici Koşusunu dördüncü tamamlayan safkan, 4 yaşında Ankara’da katıldığı A3 Dünya Veteriner Hekimler Günü Koşusunda ise dördüncülükle ayrıldı. Çim pistte start aldığı 2 koşudan da iyi neticeler ayrılan Good Curry, sonraki yarış kariyerinde bir daha çim pistte hiç koşmadı.

Annesinin kardeşi G1 galibi verdi…

Good Curry’nin Amerika Keeneland Satışlarından 2011 yılında alınan annesi Laud’un kız kardeşi Chic Dancer (Joyeux Dancer), kendisi bir G3 galibi olmasının yanı sıra Successful Appeal’dan G1 Queen Elizabeth II Challenge Cup Stakes galibi Her Emmynency isimli bir de dişi tay verdi.

News Reporter

8 thoughts on “Şampiyon GOOD CURRY Aşım Sezonunu bekliyor!

  1. Şampiyona hara hayatında başarılar. Ama sahiplerne aşım istasyonu seçiminde izmit veya Karacabey yerine adana aşım istasyonunu tercih etmesini tavsiye ederim.hem adana’da daha çok talep alır hem de tüm iyi aygırlar izmit/ Karacabey’e yığılmamış olsa yetiştirici açısınsan daha iyi olur.Saygılar…

    1. Adana kısrakları ortalamanın altında olan vasat kısraklar. Aygırı adanaya götürürseniz o jenerasyondan birşey beklemeyin artık. İlk jenerasyon vasat olunca devamı da gelmiyor. Yetiştiriciler aygırdan soğuyor. İzmit veya karacabey en ideali. Bu kadar iyi aygırın olduğu bir ortamda işi zor olsada iyi koşan tayları yakaladıkça tırmanışa geçecektir.

  2. İzmit ve Karacabey devler ligi, ilk sezonda oralarda talep görmesi çok zor kesinlikle Adana fikrine bende katılıyorum

  3. Bence İzmir Torbalı aşım istasyonu en uygunu bakınız Smart Robin örneğine izmir öncesi ne kadar yapmış İzmir’de ne kadar aşım yaptı.!!!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir