Kuzey Yağmuru bildiğiniz gibi…

15 Ocak 2021 Cuma günü Kocaeli Kartepe Hipodromunda 1900 metre kum pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus A3 Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koşusunu, Ersan Üldes’in sahibi ve yetiştiricisi, Emin Tokçalar’ın ise antrenörü olduğu Kuzey Yağmuru (4y aa Toccet – Pusu, Sun Music), jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

8 safkanın start aldığı mücadelede koşuyu uzun süre arka grupta götüren Kuzey Yağmuru, 600 startı geçilirken temposunu arttırdı ve son düzlüğe az farkla lider çıktığı koşuda sonlarda rahatlayarak 4.5 boy farkla ve 2’00”56’lık derecesi ile birinciliğe uzanan isim oldu.

Koşuda ikinciliği Catch The Rhythm (Speedy Wolf) elde ederken, mücadeleden Honorable (Pleasantly Perfect) üçüncü, Padre Padrone (Thewayyouare) dördüncü, Steel Brothers (Bosporus) ise beşinci ayrıldılar.

Kum pistte kariyerinin 19’uncu startında 12’inci birinciliğine imza atan Kuzey Yağmuru, kariyerinin 8’inci Grup galibiyetine imza atarken kazancını da 3 Milyon liranın üzerine yükseltti.

 

News Reporter

4 thoughts on “Kuzey Yağmuru bildiğiniz gibi…

 1. Akarken doldurmak lazım , hafta da bir şehir şehir dolaş yavrum nasılsa meydan boş

  1. Harika bir yorum gerçek, kısa ve öz..
   bu yüzdende yarışların ne tadı var
   nede tuzu. Hatta Türk atçılığında en
   ufak bir ilerleme yok “ Sadece Bahis “
   ve Hırs kalmış benim görüşüm.

  2. Kaya ekurisi bir çığır açtı atçılık onun arkasından yürüyor ama ne olursa olsun Kafkasliyi yakalayamaz Cumartesi İstanbul pazartesi Bursa koştu muhtemelen Pazar da bir mahalli yarışta koşmuştur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir