KUZEY YAĞMURU sentetik pistte bir başka…

22 Haziran 2022 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1500 metre sentetik pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-8 A.Yücel Birol koşusunu, Ersan Üldes’in sahibi ve yetiştiricisi, Emin Tokçalar’ın ise antrenörü olduğu Kuzey Yağmuru (5y aa Toccet – Pusu, Sun Music) jokeyi Mehmet Akyavuz ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Azmantor (Kaneko) elde ederken, Sumel Han (Sports Hero) üçüncü, Zlatibor (Victory Gallop) dördüncü, Beyond Redemption (Kaneko) ise beşinci olarak pistten ayrıldı.

İstanbul’da 5 koşuda 4 galibiyet…

Bugüne kadar İstanbul’da dördü sentetik, biri pistin bakımı nedeniyle iç pistte olmak üzere beş kez start alan Kuzey Yağmuru bu koşuların dördünü kazanıp, birinden ikinci ayrılarak İstanbul pistini çok sevdiğini göstermiş oldu.

Zlatibor’un 1,5 boy geç başladığı koşuda ilk metrelerde Azmantor liderliği aldı. İkinciliğe Sumel Han girerken daha sonra Steel Man ve Kuzey Yağmuru sırası ile 1400 startı geçildi. 1200’e gelinirken atak yapan Sumel Han koşunun liderliğini aldı. İkincilikte Azmantor üçüncülükte Steel Man şeklinde 1000 startı geçildi. 800’de Sumel Han liderliğini korurken ikinciliğe Steel Man girdi. Daha sonra Azmantor ve Kuzey Yağmuru sırası ile 600 startı geçilip düzlüğe çıkıldı. 400’de Sumel Han liderliğini korurken iç kulvardan Azmantor dış kulvardan Kuzey Yağmuru’nun atakları görüldü. 200’de orta kulvardan gelen Kuzey Yağmuru liderliği alıp farkı aynaya yakın 3 boya kadar çıkartarak 1’31″72 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Kuzey Yağmuru (Mehmet Akyavuz)News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.