KUZEY YAĞMURU’ndan Bursa’da kolay galibiyet!

23 Ekim 2020 Cuma günü Bursa Osmangazi Hipodromunda 1800 metre kum pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus A2 Yeşil Bursa Koşusunu, Ersan Üldes’in sahibi ve yetiştiricisi, Emin Tokçalar’ın ise antrenörü olduğu Kuzey Yağmuru (3y ae Toccet – Pusu, Sun Music), jokeyi Mehmet Akyavuz ile kazandı.

Celal Baba’nın Komiserler Kurulu Kararı ile koşudan çıkartılmasıyla 4 safkanın start aldığı mücadeleye 2 numaralı kulvardan çıkış yaparak başlayan Kuzey Yağmuru,  ilk metrelerde üçüncü sıraya yerleşip 800 startı geçilene kadar da bu yerini koruyarak geldi. 600 direği geçilirken ikinci sıraya yerleşen safkan son düzlüğe çıkılırken kolay tempoda aldığı liderliği bir daha hiçbir rakibini yanına yaklaştırmadan aynaya kadar koruyarak finişte 3.5 boy farkla ve 1’54”18’lik derecesi ile birinciliğe uzanan isim oldu.

Koşuda ikinciliği Grayocean (Offlee Wild) elde ederken, mücadeleden Victor Wolles (Win River Win) üçüncü, Angels Boy (Victory Gallop) ise dördüncü olarak ayrıldı.

News Reporter

1 thought on “KUZEY YAĞMURU’ndan Bursa’da kolay galibiyet!

  1. Toccet’in kısrak babası olduğu Gear Up (Teofilo) Fransa’da GR 1 Criterium de Saint-Cloud’u kazandı. Kuzey Yağmuru yetiştiricilik için de önemli bir kazanç olacak. Umarım tam zamanında, çok yıpranmadan yarış hayatı sonlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir