LA BREZZA’dan İlk Kısa Vade Galibiyeti…

12 Temmuz 2022 Salı günü Ankara 75. Yıl Hipodromunda 1400 metre çim pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz kısraklarına mahsus Kv-7 Türksoy koşusunu, Vefa İbrahim Aracı’nın sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Caner Akgül’ün yaptığı La Brezza (4y dk Native Khan – Fowey, Gone West) jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Pür Dikkat (Victory Gallop) elde ederken, Abjarkız (Abjar Academy) üçüncü, Navona (Native Khan) dördüncü, Ser Veyron (Marcavelly) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Çıtayı yüksetti…

Yarış hayatına geçtiğimiz yıl Ocak ayında İstanbul Hipodromunda başlayan ancak sonraki tüm yarışlarını Ankara’ya giderek 75.Yıl Hipodromunda koşan La Brezza, bu sezon start aldığı dördüncü koşusunda ikinci birinciliğini elde ederken, aynı zamanda ilk Kısa Vadeli koşu galibiyetine imza attı.

Toplu sayılabilecek bir çıkışla birlikte iç kulvardan atak yapan Abjarkız koşunun liderliğini aldı. İkincilikte Kübra Hanım daha sonra Forlorn ve Navona sırası ile 1200-1000 startları geçildi. 800’de Abjarkız liderliğini korurken ikincilikte Kübra Hanım hemen içinde Forlorn daha sonra Navona ve Pür Dikkat şeklinde 600 geçilip düzlüğe çıkıldı. 400’de Abjarkız liderliğini korurken orta kulvardan La Brezza dışından Pür Dikkat’in atakları görüldü. 200’de kuvvetli gelen La Brezza koşunun liderliğini alıp kalan metrelerde farkı 2 boya kadar çıkararak 1’23″35 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

La Brezza (Ahmet Çelik)News Reporter

1 thought on “LA BREZZA’dan İlk Kısa Vade Galibiyeti…

  1. Sin’i Sesilsultan’ı fotoda zar zor geçen şampiyon kısrak (!) bakın hele kimleri geçiyor hemde güle oynaya !!
    1 yarış sonra handikap yarışta tabela yapmazsa kimse şaşırmasın !!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir