LADYS SECRET kaldığı yerden devam ediyor…

07 Mayıs 2023 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2100 metre çim pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz kısraklarına mahsus Kv-8 Şerafettin Gedik koşusunu, Erhun Eti’nin sahibi olduğu, Celal Bağdatoğlu tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü İlker Köroğlu’nun yaptığı Ladys Secret (4y dk Native Khan – Born Shining, Sri Pekan) jokeyi Mustafa Çiçek ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Splendid (Luxor) elde ederken, Mucize Kız (Torok) üçüncü, Beyond Expectation (Luxor) dördüncü, Hard Off Hüsne (Luxor) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Üst üste dördüncü galibiyeti…

Geçtiğimiz yılı çim pistte G1 harem ve sentetik pistte A2 Ayasofya galibiyetleri ile kapatan Ladys Secret, çok iyi anlaştığı jokeyi Mustafa Çiçek idaresinde koşuyu ortalarda takip edip, düzlükten sonra özellikle son metrelerdeki etkili atakları ile kazanmayı başarırken, birincilikle kapattığı bir sezonun ardından yeni sezona da galibiyet ile başlayıp üst üste dördüncü birinciliğini elde etmiş oldu.

Mucize Kız’ın 7 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde Beyond Expectation liderliği alırken ikinciliğe hard Off Hüsne girerken üçüncülükte Guillotine daha sonra Splendid sırası ile 1800-1600 startları geçildi. 1400’de Beyond Expectation liderliğini korurken Hard Off Hüsne yine ikincilikte arkalarında Guillotine daha sonra Splendid ve Ladys Secret şeklinde 1200 startı geçildi. 1000’de Beyond Expectation halen lider, ikinciliğe Guillotine girerken hemen içinde Hard Off Hüsne daha sonra Splendid sırası ile 800 startı geçildi. 600’de Beyond Expectation liderliğini korurken ikinciliğe tekrar Hard Off Hüsne girerken daha sonra Splendid ve Ladys Secret şeklinde düzlüğe çıkıldı. 400’de Beyond Expectation liderliğini sürdürürken içerden Splendid’in ortadan da Ladys Secret’in atakları görüldü. 200’den sonra Splendid ve Ladys Secret ikilisi öndeki rakibini atlatıp aralarında mücadeleye başladılar. Sonlarda rakibine hakim olan Ladys Secret boyun farkı ve 2’11”14 bitiriş derecesi ile kazanan Ladys Secret oldu.

Ladys Secret (Mustafa Çiçek) ve içinde Splendid (Gökhan Kocakaya)
News Reporter

3 thoughts on “LADYS SECRET kaldığı yerden devam ediyor…

  1. sıralı ikilimi yedin beee mustafa çiçek splendid arkası lady secret yapmıştım yazık ettin 10 liralık ikiliye 🙂 🙂 🙂

    çok güzel koşu oldu hak etti sonuna kadar lady secret ve bu dah nefes açma provası… geçen yılın gazi şampiyonu secret power da düzgün gelirse bu sene dişi atların yarışları efsane olur…

  2. Padok durumu gayet iyiydi. Kafalarda iki tane sorun vardı. Ara vermiş olması. Nasıl döneceği için suphedir. Antremanla yariş koşmak farklıdır. Bir de mucize kız start sorununu hallederse farklı bir yariş olurdu. Mucize kız start gerisinde yine rahat görünmüyordu. Bu atın start sorununu cozemediler. Ö.ahlat ‘ la denemek lazım. Starttan at çikartma uzmanı olarak bilinirdi.

  3. Atın ilgililerini tebrik ediyorum, kısraklarını sıkmadan yormadan yarış seçtirerek dinlendirerek koşturarak örnek bir atçılık sergiliyorlar,ayakları düz bassın başarıları daim olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir