LEAD SOLDIER ve BARIŞ KURDU Rövanşı aldı….

30 Eylül 2018 Pazar günü eski Bakan, atçı ve yetiştirici merhum Kemal Sahir Kurutluoğlu anısına İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşulan 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus G3 koşuyu, Deniz Kurtel’in sahibi ve yetiştiricisi, Kenan Dursun’un ise antrenörü olduğu Lead Soldier (Victory Gallop – Derya Sultan, Lion Heart), jokeyi Barış Kurdu ile 1400 metre sentetik pistte 1’25”63’lük bir derece gerçekleştirerek kazandı.

LEAD SOLDIER (Barış Kurdu)

4’ü erkek, 1’i dişi olmak üzere 5 tayın start aldığı koşuda startla birlikte bariyer dibinde ikinci sıraya yerleşen ve son düzlüğü de yine aynı yerde dönüp 200’den sonra arttırdığı temposu ile koşuya hakimiyetini kurup, sonraki metrelerde geriden gelen rakiplerinden etkilenmeden 1.5 boy farkla kolay bir galibiyet elde eden Lead Soldier, bu birinciliği ile kariyerinin 7’nci startında 4’üncü galibiyetini elde ederken aynı zamanda İstanbul’da bu sezon 4’üncü kez at binip ilk yarışını kazanan tecrübeli jokeyi Barış Kurdu ile ilk Grup koşu galibiyetine de imza atmış oldu.

Sentetik pistte 4’te 4 yaparak bu yarışa gelen ve ilk yenilgisini bir önceki yarışında geçtiği Lead Soldier’dan alan Rubuco (Dr Fong) mücadeleden ikincilikle ayrılırken, bu ikilinin 4 boy gerisinde Cavaradossi (Captain Rio) üçüncü, onun 1 boy gerisinde Daddy Cool (Scarface) dördüncü, onunda yarım boy gerisinde You Never Know beşinci oldu.

Koşunun sonrasında Şeref Tribünü’nde düzenlenen törende, kazanan atın sahibesi Deniz Kurtel‘e kupasını Ömer Kurutluoğlu verdi. Törene, TJK Genel Sekreteri Sadettin Atığ, Genel Sayman Adil Mert Kaya, Nimet Arif Kurtel ile davetliler de katıldı.

 

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.