LEAD SOLDIER’dan Sentetikte 3’üncü Grup galibiyeti!

12 Mayıs 2019 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus G3 Burhan Karamehmet Koşusunu, Aytuğ Atalay’ın sahibi, Deniz Kurtel’in yetiştiricisi ve Kenan Dursun’un antrenörü olduğu Lead Soldier (3y ke Victory Gallop – Derya Sultan, Lion Heart), jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

1500 Metre sentetik pistte koşulan mücadeleyi 1’31”93’lük derecesi ile kazanan Lead Soldier’ın ardında ikinciliği Babafırat (Victory Gallop) elde ederken, bu ikilinin 5 boy gerisinde bir diğer Victory Gallop temsilcisi Bruce Wayne (Victory Gallop) üçüncü, onun da 2.5 boy gerisinde İstanbul’a ilk kez gelen Baba Hancı (Cuvee) ise dördüncü oldu.

Kariyerinin 17’inci startında 9’uncu birinciliğini elde ederken sentetik pistte 4’te 3 yapan ve aynı zamanda toplamda 4’üncü Grup galibiyetine imza atan Lead Soldier, bu koşu ile birlikte kazancını 1.179.170 TL’ye yükseltti.

Lead Soldier (Halis Karataş)

İlk üç Victory Gallop temsilcilerinin…

Pazar mitinginde günün önemli bir diğer yarışı olan G3 Burhan Karamehmet Koşusunda ilk üç sırayı Victory Gallop temsilcileri paylaştı. Bir önceki Grup yarışta ilk iki sıranın bir başka aygır tarafından paylaşıldığı düşünülürse, günün iki G3 İngiliz yarışında da iki aygır yavrularının bu kadar başarılı olmasını ilginç bir not olarak değerlendirmek mümkün sanırım.

Koşunun galibi Lead Soldier’ın annesi Derya Sultan yarış yaşamında start aldığı 8 koşuda birer kez birincilik ve ikincilik elde etmişti. Lion Heart kızı Derya Sultan’ın büyük annesi Silver Quick ise yarış yaşamında çok mahir bir kısraktı. 5 kez G3 ve bir kez de G2 kazanmayı başaran klas kız, koşu içinde tüm kapasitesiyle kendini yarışa veren özel bir dişiydi. Bu kısrağı yarış yaşamında hem yazmışlığım, hem de yarışlarını zevkle seyretmişliğim var. Lead Soldier’ın başarısı geçmişe bir sörf yaptırdı adeta bendenizi…  (Muslihiddin Gurup)

Burhan Karamehmet Koşusu Kupa Töreni 2019
News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir