LEGA LADY İstanbul’u sevdi…

24 Eylül 2021 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1400 metre çim pistte koşulan 2 yaşlı Dişi İngiliz taylarına mahsus G2/D Safkan İngiliz Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği Koşusunu, Seydi Akyıldırım’ın sahibi, Haluk Akyıldırım’ın yetiştiricisi ve Ahmet Elçin Karakurt’un antrenörü olduğu Lega Lady (2y dd Kaneko – Lega Lord, Cuvee), jokeyi Müslüm Çelik ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Jadore (Kaneko) elde ederken, mücadeleden Hidden Money (Scarface) üçüncü, Karakraliçe (Smart Robin) dördüncü, Mucize Kız (Torok) ise beşinci olarak ayrıldı.

Lega Lady (Müslüm Çelik) ve Jadore (Ahmet Çelik)

İstanbul’da 2’de 2 yaptı…

Yarış hayatına 6 Mayıs 2021 tarihinde Ankara’da 900 metre çim pistte start aldığı maiden mücadeleyi kazanarak başlayan Lega Lady, sonrasında koştuğu 4 yarışta da tabela içerisinde kendisine yer bulup ikinci birinciliğini 19 Ağustos tarihinde yine Ankara’da katıldığı Kv-6 koşuyu kazanarak elde etti.

İlk 6 yarışını Ankara’da koştuktan sonra Ağustos ayının sonunda İstanbul’a ilk kez gelen dişi tay, hemcinsleri ile birlikte start aldığı A3 Prof. Dr. Kenan Binak Koşusunu kazanarak kariyerinin ilk grup koşu galibiyetine 1400 metre çim pistte Roberta Mia’nın önünde imza attı.Başarılı İstanbul seyahatinin ardından Ankara’ya geri dönen Lega Lady, erkek taylarla beraber koştuğu A2 Eskişehir Sanayi Odası Koşusunda dördüncü oldu. Bu yarışın ardından rotasını yeniden İstanbul’a çeviren başarılı tay, bu defa yeniden hemcinsleri ile bir araya geldiği mücadelede son derece başarılı bir performansa imza atarak, hem İstanbul’da 2’de 2 yapmış , hem de sezonun 2 yaşlı Dişi taylara mahsus 4 Grup yarışından 2’sini ekürisine kazandırmış oldu.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir