Lider Aygır ilk Grup galibini verdi…

Amerika’nın önde gelen kan hatlarından Smart Strike’ın temsilcisi olan ve Kaliforniya’da 2014 yılını birinci ve ikinci jenerasyonda lider kapatıp 2017 yılında Mustafa Reşit Akkan tarafından satın alınarak ülkemize getirilen G2 Arkansas Derby ve G2 San Fernando Stakes galibi Papa Clem’in, Türkiye kariyerindeki ilk Grup galibi temsilcisi Ali Uzunkirpik’in sahibi ve yetiştiricisi olduğu Halaf Ağa (Papa Clem – My Flower, Perfect Storm) oldu.

Start aldığı 8 yarışın 4’ünden birincilikle ayrılan Halaf Ağa, 13 Eylül 2021 Pazartesi günü Bursa’da 1400 metre çim pistte start aldığı A3 mücadeleyi jokeyi Gökhan Gökçe ile 1’23”51’lik bir derece gerçekleştirerek kazandı.

Halaf Ağa (Gökhan Gökçe)

İlk Jenerasyon Aygır Kazanç Listesinde 16 birincilik ve 2.105.420 TL kazançla lider durumda olan Papa Clem, 2 yaşlı tay babalarına ait genel sıralamada da Mendip ve Torok’un arkasında üçüncü sırada yer alıyor.

Start alan 19 tayından 8’i yarış kazanan başarılı aygırın Halaf Ağa dışında G3 I.İnönü Koşusu ikinciliği ve A2 Eskişehir Sanayi Odası Koşusu üçüncülüğü elde etmiş Forlorn (Papa Clem – The Professionel, Lion Heart) isimli Black Type performans sergilemiş bir tayı daha bulunuyor.

Papa Clem 

News Reporter

1 thought on “Lider Aygır ilk Grup galibini verdi…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir