LIGHT OF DARKNESS erkeklere tek bilet kesti!

20 Mart 2021 Cumartesi günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1500 metre mesafede koşulan ve yılın İstanbul sentetik pistindeki 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus ilk Grup mücadelesi olan A3 Mevlana Koşusunu, Cem Sevim’in sahibi, Calumet Farm’ın yetiştiricisi ve Kazım Melike’nin antrenörü olduğu Light Of Darkness (3y dd Red Rocks – Charming Legacy, Danehill), jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı.

Light Of Darkness (Özcan Yıldırım)

3’ü eküri olmak üzere 8 safkanın katıldığı koşuda startla birlikte öne çıkan Captains Key’in hemen arkasında ikinciliğe yerleşen dişi tay, son viraja kadar bu yerini korudu ve son düzlüğe de rakibinin hemen sağrısında ikinci sırada çıktı. 400 geçilirken Captains Key hala 1 boy önde idi. 200’de iki tay kafa kafaya geldiler. 100 tabelası geçilirken kendisini 1 boy öne atan Light Of Darkness, bu metreden sonra oldukça kolayladı ve farkı gittikçe açarak 3 boy önde ve 1’30”41’lik derecesi ile birinciliğe uzanan isim oldu.

Koşuda ikinciliği sonlardaki güçlü atakları ile Big Guns (Native Khan) elde ederken, mücadeleden Captains Key (Pleasantly Perfect) üçüncü, Strong Legs (Invincible Son) dördüncü, Lucky Justen (Justenuffhumor) ise beşinci olarak ayrıldılar.

Light Of Darkness (Özcan Yıldırım)

Sentetik pistte ikinci Grup galibiyeti…

Yarış yaşamının 9’uncu startında 4’üncü birinciliğini elde eden Light Of Darkness, yarış hayatına 19 Temmuz 2020 tarihinde İstanbul sentetik pistinde dördüncü olduğu Şartlı-1 mücadele ile başladı.

Kariyerinin ikinci startında çim piste çıkan ve dişilere maiden olan bu mücadeleyi kazanarak ilk birinciliğini elde eden safkan, ardından çim pistte koştuğu G3 I.İnönü ve A3 Prof.Dr.Kenan Binak Koşularından üçüncülükle ayrıldı.

Yarış hayatının henüz başlarında Grup koşularda elde ettiği plaselerle dikkatleri üzerine çeken dişi tay, bu yarışların ardından koştuğu 2 Kısa Vade mücadelede beklentilerin altında bir performans sergilediyse de, yılı ve aynı zamanda 2 yaşlılık dönemini sentetik pistte üst üste elde ettiği Şartlı-5 ve G3 K.Sahir Kurutluoğlu galibiyetleri ile başarılı bir şekilde kapatmasını bildi.

Bu yıl sezona giriş yarışı olarak A3 Mevlana Koşusunu tercih eden Light Of Darkness, erkek rakipleri ile beraber mücadele ettiği bu koşuyu gösterişli bir galibiyetle sonlandırarak, 4 ay önce G3 galibiyetiyle bıraktığı kariyerine bir başka A3 zaferi ile devam etmeyi başardı.

News Reporter

2 thoughts on “LIGHT OF DARKNESS erkeklere tek bilet kesti!

  1. Geçen sene Özcan için tam bir kayıp yıl olmuştu. 2021 e süper başladı. İyi devam ediyor. Her yarış asiliyor. 2020 de çok sırada n bir hal almıştı açık kv esamesi okumuyordu. Ne yapıyorsa aynen devam etsin. Bu kisrakta ne yaptı öyle. Strong legs. Nal topladı nal. Nerde sprintin senin. Yarış bitti. Strong legs marmarayda Üsküdar metrosu bekliyor. İyi oldu iyi ki kaybetti. Üç tane ekuri koşturarak beni yanilttin. Bir daha ki yarışta da halkalı Üsküdar metrosunun beklersin.

  2. Bu sene dişiler daha iyi koşuyor erkekler bu sene iyi değil dişilerin senesi gaziyide dişi at kazanabilir bu sene

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir